Zaplanowano sporo zawodów w 2023 roku Polski minispeedway wciąż się rozwija. W obecnym sezonie na naszych torach zaplanowano aż 35 imprez mistrzowskich!

Dzieci chcące pójść w ślady Zmarzlika czy Janowskiego mieć będą więc sporo okazji do startów, a co za tym idzie dalszego rozwoju sportowego. Jeśli chodzi o zaplanowane zawody mistrzowskie na ten rok – przewidziane są takie rywalizacje jak: Indywidualny Puchar Ekstraligi (9 rund), Drużynowy Puchar Ekstraligi (9 rund), Indywidualne Mistrzostwa Polski (3 rundy), Drużynowe Mistrzostwa Polski (6 rund), Mistrzostwa Polski Par Klubowych (jedne zawody finałowe) a także Indywidualny Puchar Polski (7 rund).

Należy się bardzo cieszyć z takiego stanu rzeczy, imponować musi także ilość zawodników oraz torów na których przeprowadzane będą poszczególne rywalizacje. Przypomnijmy iż od tego roku zawody w polskim minispeedwayu odbywać się będą w klasie 85-140 centymetrów sześciennych, wcześniej było to 85-125 ccm.

Cieszyć musi także istnienie w Polsce torów, które są odrębnymi obiektami sportowymi. Na świecie często minitory żużlowe (choć nie zawsze) znajdują się w tym samym miejscu gdzie duże tory – konkretnie w ich wnętrzu. Jednym z najbardziej znanych obiektów na świecie jest stadionik klubu Rybki Rybnik imienia nieodżałowanego Andrzeja Skulskiego na którym rozegrano dotychczas sporo bardzo prestiżowych zawodów międzynarodowych z udziałem światowej i europejskiej czołówki zawodników.