Klasa „250” wciąż się na świecie rozwija. Jakiś czas temu pisaliśmy o braku rywalizacji drużynowej bądź parowej na szczeblu międzynarodowym w tejże klasie.

Już teraz wiadomo, iż od sezonu 2022 ujrzymy międzynarodowe zawody par na szczeblu europejskim! Szczegółów na razie nie znamy, jest natomiast pewne, iż takie współzawodnictwo zostanie zapoczątkowane.

Ponadto dotychczasowy Indywidualny Puchar Europy będzie prawdopodobnie nosił nazwę Indywidualnych Mistrzostw Europy. Będzie to tylko wprawdzie zmiana nazewnictwa ale rywalizacja o oficjalne Indywidualne Mistrzostwo Europy sprawi, iż wzrośnie prestiż tych rozgrywek.

Kolejną dobrą informacją dla miłośników klasy „250” jest zapewne fakt iż finał Indywidualnych Mistrzostw Świata odbędzie się dzień przed turniejem Grand Prix a nastąpi to we Wrocławiu pod koniec sierpnia. Rozegranie tych zawodów przed GP powinno podnieść dodatkowo ich prestiż jak i zainteresować nimi większą jak dotychczas ilość kibiców. Jest więc wielce prawdopodobne iż w roku przyszłym wyłoniony będzie zarówno oficjalny Indywidualny Mistrz Świata jak i Indywidualny Mistrz Europy.

Nie wiadomo jaką nazwę posiadać będą zawody parowe, najważniejsze jest to, iż taka rywalizacja w końcu „wystartuje”, być może kolejnym krokiem będzie stworzenie jeszcze brakującej rywalizacji par na szczeblu światowym. Jakby takowa powstała – śmiało można będzie stwierdzić iż klasa „250” jest już dobrze rozwinięta na świecie a nawet bez niej sytuacja będzie już całkiem korzystna.

Przypomnijmy, iż klasa „250” przeznaczona jest dla młodych zawodników w wieku 13-16 lat. Aktualnie w kilkunastu krajach świata rozgrywa się takie zawody – czasem w formie „pełnych” turniejów dla 16 żużlowców, czasem w formie miniturniejów rozgrywanych przy okazji innych zawodów.