Czterokrotny mistrz świata Greg Hancock będzie kontynuował karierę trenerską w 2022 roku po przedłużeniu kontraktu z liderem PGE Ekstraligi  – SpartąWrocław.

Umowę ze Spartą na kolejny rok przedłużył również Dariusz Śledź – trzykrotny Drużynowy mistrz Polski ze Spartą Wrocław.

 Kalifornijczyk wycofał się ze ścigania na żużlu w lutym 2020 roku, ale powrócił do Europy na początku bieżącego sezony po tym jak klub z Wrocławia zaproponował mu rolę konsultanta ds. sportu i treningu.

 Hancock pracuje u boku menedżera zespołu Dariusza Śledza. Obaj byli zawodnicy połączyli swoją wiedzę i doświadczenie i wspólnie poprowadzili Spartę do sukcesu, jakim jest niewątpliwie pierwsze miejsce z przewagą 6 punktów nad drugim Motorem.

Grin dzieli swój czas między czerpania radości z życia rodzinnego w USA a wspieranie Spaty Wrocław w drodze do sukcesu jakim jest zdobycie tyułu DMP. We Wrocławiu pracuje z takimi żużlowcami jak Maciej Janowski, Artem Laguta i Tai Woffinden, a także Gleb Czugunow i Dan Bewley, czy w końcu Przemysław Liszka i Michał Curzytek. 

Hancock był mentorem dla młodziutkiego Macieja Janowskiego w jego pierwszych latach starów na żużlu. Powrót Grina do Wrocławia był bardzo dobrym impulsem dla Magica. Na początku sezonu wygrał rundę SGP 2021 w Pradze. 

Andrzej Rusko, prezes Sparty  przyznaje, że podpisanie umowy na przyszły rok z duetem trenerskim było łatwe, ponieważ klub obecnie przygotowuje się do pierwszego meczu półfinału PGE Ekstraligi w Lesznie. 

Formuła, którą mieliśmy na sezon 2021, okazała się skuteczna. Cieszymy się z postępów, jakie robią nasi zawodnicy.
W zespole panuje znakomita atmosfera, a wyniki, które osiągnęliśmy w rundzie zasadniczej, mówią same za siebie.
Darek i Greg to znakomici profesjonaliści, którzy na co dzień żyją tym sportem. Decyzja o przedłużeniu tej współpracy była jedną z najłatwiejszych, jakie podjęliśmy w ostatnich latachpowiedział Andrzej Rusko po podpisaniu kontraktu z Gregiem i Dariuszem.