Znamy numery startowe z jakimi pojada uczestniczy piątej rundy tegorocznej 2021 Orlen Lublin FIM Speedway Grand Prix. Lider cyklu, Maciej Janowski wystartuje z numerem pierwszym i już w inauguracyjnym biegu będzie walczył z Taiem Woffindenem, Emilem Sayfutdinovem i Fredrikiem Lindgrenem. Wicelider cyklu Artem Łaguta pojedzie w całych zawodach z numerem 14. Starty rozpocznie od czwartej serii, w której będzie rywalizował z Matejem Zagarem, Jasonem Doylem i Krzysztofem Kasprzakiem – numer 16. . Zajmujący trzecie miejsce Bartosz Zmarzlik otrzymał numer 6 i w drugim biegu będzie rywalizował z Maxem Fricke, Olivrem Berntzonem i Martinem Vaculikiem.

Jadący z dziką kartą Dominik Kubera ma numer 11 i swoje starty zacznie od trzeciej gonitwy. Bardzo ciekawy będzie z pewnością dziewiąty wyścig piątkowej rundy SGP. Pojadą w nim Polacy. Od krawężnika Bartosz Zmarzlik, w niebieskim kasku Krzysztof Kasprzak, w białym Maciej Janowski i przy bandzie Dominik Kubera.

Jeszcze bardziej emocjonująco zapowiada się bieg szósty w którym spotkają się – od krawężnika Łaguta, Madsen, Sayfutdinov, Zmarzlik.

Walki nie zabraknie na pewno w biegu 17, w którym o zwycięstwo walczyć będą Janowski, Vaculik, Doyle i Madsen.

Jako ciekawostkę należy podać fakt, iż w zarówno w piątek jak i w sobotę Sayfutdinov pojedzie z numerem 2, a Lindgren z numerem 4.

Oby tylko pogoda nie storpedowała zawodów w piątek. Na torze w Lublinie jest rozłożona plandeka, którą organizatorzy pożyczyli od Sparty Wrocław.

Lista startowa GP Polski w Lublinie – runda 5. (piątek, 6 sierpnia):
1. Maciej Janowski (Polska)
2. Emil Sajfutdinow (Rosja)
3. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
4. Fredrik Lindgren (Szwecja)
5. Max Fricke (Australia)
6. Bartosz Zmarzlik (Polska)
7. Oliver Berntzon (Szwecja)
8. Martin Vaculik (Słowacja)
9. Robert Lambert (Wielka Brytania)
10. Leon Madsen (Dania)
11. Dominik Kubera (Polska)
12. Anders Thomsen (Dania)
13. Matej Zagar (Słowenia)
14. Artiom Łaguta (Rosja)
15. Jason Doyle (Australia)
16. Krzysztof Kasprzak (Polska)

17. Wiktor Lampart (Polska)
18.
Mateusz Świdnicki (Polska)

Sędzia: Krister Gardell (Szwecja)

Starty zawodników w części zasadniczej 5 rundy FIM Speedway Grand Prix w Lublinie: