Janusz Kołodziej wygrał półfinał Indywidualnych mistrzostw Polski rozegrany we środę 9 czerwca na stadionie w Krośnie. Zawody z powodu ulewy opóźniły się o godzinę. Warunki torowe były trudne, zawodnicy mieli niekiedy problem z płynnym pokonywaniem łuków. Stawką turnieju w Krośnie było sześć miejsc w finale mistrzostw Polski 11 lipca w Lesznie.

Walki na dystansie – było jak na lekarstwo. Decydował pierwszy wiraż i później jazda gęsiego „w bezpiecznej” odległości od siebie. Interesująco było w biegach 12 – w którym cała stawka zawodników niemal przez cztery okrążenia jechała w bliskim kontacie oraz w wyścigu 14 w którym Mateusz Szczepaniak przegrał minimalnie walkę o pierwsze miejsce z Januszem Kołodziejem.

Dla zawodnika Unii będzie to już trzynasty finał IMP. Kołodziej – zdobywca czterech tytułów czempiona Polski – w finałach IMP występuje nieprzerwanie od 2013 roku. Na torze Wilków udowodnił, że jest w wyśmienitej formie.

Oprócz niego awans do finału wywalczyło dwóch zawodników Wików Krosno – Tobiasz Musielak oraz Mateusz Szczepaniak, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

W IMP wystąpią również byli mistrzowie Polski, niezwykle doświadczeni zawodnicy Grzegorz Walasek (4 miejsce) oraz Jarosław Hampel (6 pozycja w turnieju). Stawkę żużlowców z awansem, uzupełnił przedstawiciel „młodej fali” Wiktor Lampart, który zdobył tyle samo punktów co Hampel i zajął piąte miejsce.

Kacper Woryna, który ostatnio jest w wyśmienitej formie podczas finału w Lesznie będzie zawodnikiem rezerwowym. Wygrał w biegu barażowym z Buczkowskim i Karczmarzem.

Tegoroczny Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski odbędzie się 11 lipca na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Tytułu broni zawodnik Sparty Wrocław – Maciej Janowski .