Do powołanych przez siebie szerokich kadr narodowych na żużlu Rafał Dobrucki dokooptował ostatnio sześciu nowych zawodników.

Przypomnijmy, iż od tego sezonu oprócz drużyny narodowej Dobrucki opiekuje się reprezentacją seniorów.

Ze względu na różnorodność formatów rozgrywek międzynarodowych w kadrze seniorów znaleźli się zawodnicy do lat 23. Podobnie w reprezentacji juniorów są zawodnicy poniżej 19 roku życia.

Wśród sześciu nowych zawodników znalazł się Tobiasz Musielak najskuteczniejszy zawodnik 1 ligi. Niebawem wystartuje on w turnieju kwalifikacyjnym do Speedway Grand Prix Challenge a także w turnieju o Złoty Kask, do którego zawodników nominował Narodowy.

Koejnym zawodnikiem dołączonym do szerokiej kadry jest inny pierwszoligowiec – Jakub Jamróg. Trzecim zawodnikiem, który znalazł uznanie w oczach trenera jest będący ostatnio w wysokiej formie Paweł Przedpełski. On podobnie jak i Musielak będzie walczył o udział SGP 2022.

Do szerokiej kadry dołączył również zawodnik u23 Mateusz Tonder. Obecnie jest liderem Falubazu i dostarcza w meczach ligowych sporo punktów dla swojej drużyny. Ta nominacja jest istotna w świetle mających odbyć się w tym roku Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów u23.

Wiktor Trofimow – dobry znajomy Dobruckiego również może być brany od uwagę do turniejów międzynarodowych przeznaczonych dla zawodników poniżej 23 roku życia. On także dołączył do polskiej kadry żużlowców.

Kacper Woryna po ostatnim błysku formy w meczach ligowych Włókniarza także znalazł uznanie w oczach selekcjonera kadry.

Przypomnijmy, iż w żużlowej reprezentacji Polski jest już trzech zawodników Sparty Wroćław. I nie ma w tym nic dziwnego.

Maciej Janowski oraz Gleb Czugunov są w kadrze seniorskiej, z tym, że Gleb będzie brany pod uwagę startu w zawodach dla żużlowców poniżej 23 roku życia.

W kadrze u19 znajduje się Michał Curzytek. On już zdobył srebrny medal w Mistrzostwach Europy Par u19, rozegranych niedawno w Polsce.

Reprezentacja Polski w sezonie 2021:

Seniorzy:
Gleb Czugunow (U23)
Dominik Kubera (U23)
Bartosz Smektała (U23)
Mateusz Tonder (U23)
Wiktor Trofimow jr (U23)
Patryk Dudek
Jarosław Hampel
Jakub Jamróg
Maciej Janowski
Krzysztof Kasprzak
Janusz Kołodziej
Tobiasz Musielak
Piotr Pawlicki
Paweł Przedpełski
Kacper Woryna
Szymon Woźniak
Bartosz Zmarzlik

Juniorzy:
Mateusz Cierniak (U19)
Michał Curzytek (U19)
Bartłomiej Kowalski (U19)
Kacper Pludra (U19)
Damian Ratajczak (U19)
Sebastian Szostak (U19)
Karol Żupiński (U19)
Wiktor Jasiński
Wiktor Lampart
Jakub Miśkowiak
Mateusz Świdnicki