Jak już pisaliśmy formuła zawodów Long Track of Nations od roku 2021 uległa zmianie. Te zawody to nic innego jak światowa „drużynówka” w long tracku, odpowiednik Speedway of Nations w klasycznym żużlu.

Dotychczas od samego początku rywalizacji w jej finale (eliminacji nie rozgrywano) drużyny składały się z 3 zawodników oraz 1 zawodnika rezerwowego (rezerwowy mógł być w dowolnym wieku i nie miał obowiązku wystąpu w zawodach). Od tegoż roku liczebność drużyn ulegnie zmniejszeniu do 2 podstawowych zawodników oraz 1 rezerwowego.

Zawody tak jak dotychczas będą jednodniowe. Zmniejszenie składów poszczególnych reprezentacji jest z pewnością pewnym minusem, lecz jednocześnie ulegnie zmianie ilość występujących w rywalizacji drużyn a będzie ich aż 9 a nie 6 jak dotychczas. Wśród tych drużyn wystąpi także po raz pierwszy reprezentacja Polski!

Na start naszych reprezentantów miały wpływ zapewne dwa czynniki – pierwszym jest zwiększenie ilości startujących krajów, drugim czynnikiem jest zmniejszenie liczebności drużyn.

Przypomnijmy iż finał drużynówki odbędzie się dnia 26 września w holenderskim Roden i polscy kibice będą mogli kibicować wreszcie swojej reprezentacji. Jak już pisaliśmy start polskiej drużyny może się przyczynić do rozwoju long tracku w naszym kraju. Oby tak było i oby Polacy osiągnęli w swym debiucie jak najlepszy wynik. Na chwilę obecną trudno powiedzieć kto będzie reprezentować Polskę.

W finale w sezonie 2021 wystąpią:
– Wielka Brytania
– Niemcy
– Francja
– Holandia
– Czechy
– Finlandia
– Dania
– Szwecja
– Polska