Dziś 33 lata kończy Nicolai Klindt. Duński żużlowiec urodził się 29 grudnia 1988 r. w Outrup. Karierę rozpoczął od startów na miniżużlu. Licencję w żużlu klasycznym uzyskał w 2004 roku. Największym sukcesem Klindta jest mistrzostwo Danii juniorów zdobyte w 2006. Ponadto rok wcześniej zdobył ze swoją drużyną brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Danii.

Z drużyną Danii zdobył dwukrotnie srebrny (2008 i 2009) oraz dwukrotnie brązowy (2005 i 2006) medal Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. Zdobył też drugie miejsce w Superpucharze Danii. W 2007 r został Indywidualnym Mistrzem Europy Juniorów U-19.

Największe sukcesy odnosił w wieku juniorskim, choć w 2010 r z reprezentacją Danii zajął drugie miejsce w Drużynowym Pucharze Świata. W Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów w 2009 r był szósty  z 10 punktami na koncie.

W sezonie 2006 zadebiutował w lidze polskiej – występował w barwach WTS Atlas Wrocław i od razu zdobył złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Do swojego medalowego dorobku dorzucił jeszcze brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych zdobytych z wrocławskim klubem. W następnych dwóch sezonach zdobył dwa brązowe medale DMP.

W 2020 r został wicemistrzem Danii.

W Polsce reprezentował kluby z Wrocławia, Łodzi, Częstochowy, Rzeszowa, Zielonej Góry, Ostrowa Wielkopolskiego, Rybnika i Daugavpils. W lidze brytyjskiej zawodnik klubów z Wolverhampton, Swindonu, Peterborough, Scunthorpe i Leicester.

Ostatnio z ekipą Z Ostrowa Wlkp. awansował do PGE Ekstraligi.

Zdjęcie: media społecznościowe Nikolaia Klindta