Wobec ostatnich wydarzeń i braku jakiejkolwiek reakcji ze strony władz miasta Wrocławia (pewnie wszyscy urzędnicy magistratu szukają pilnie nowej, wygodnej lokalizacji na tor speedrowerowy we Wrocławiu) Szarża Wrocław rezygnuje z udziału jednej drużyny w rywalizacji dzieci – CS Superligi żaków. Jeszcze raz brawo dla władz miasta Wrocławia, trzech niezadowolonych mieszkańców Sępolna oraz dyrektorki szkoły (sportowej) nr 9 za to, że skutecznie udało im się pozbawić dzieci możliwości trenowania i udziału w zawodach speedrowerowych. Mamy jednak nadzieję, zresztą jak i przedstawiciele klubu, iż jest to tylko przegrana pojedyncza bitwa a nie wojna i sprawy zakończą się po myśli klubu Szarża Wrocław:
Niestety, z powodu braku dostępności toru speedrowerowego we Wrocławiu na zawody sportowe, byliśmy dziś zmuszeni wycofać jeden z zespołów zgłoszonych do CS Superligi Żaków.
Przypominamy, że podczas listopadowych zgłoszeń do Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych na sezon 2025 zadeklarowaliśmy udział aż trzech drużyn. Decyzja ta wynikała z dużego zainteresowania wśród dzieci, które chciały rywalizować na poziomie ogólnopolskim.
Niestety, obecna sytuacja zmusza nas do podjęcia trudnych decyzji, z którymi ciężko nam się pogodzić. W obliczu konieczności rozgrywania domowych spotkań w innym mieście, nie jesteśmy w stanie logistycznie zapewnić udziału wszystkich trzech drużyn w CS Superlidze Żaków.
Tak jak już informowaliśmy bez zmian pozostaje nasz start w rozgrywkach CS Superligi Juniorów, a także Drużynowych Mistrzostwach Okręgu Kadetów. W tym przypadku jedna z rund, która przypada nam w roli organizatora, odbędzie się w innym mieście.
Chcemy również przekazać, że pomimo decyzji o wycofaniu się z rozgrywek CS 1. Ligi, będziemy aktywni w zawodach ogólnopolskich. 5 kwietnia podczas Drużynowego Pucharu Polski w Ostrowie Wielkopolskim nasz klub wystartuje w następujących kategoriach:
– seniorzy,
– juniorzy,
– drużyny mieszane (weteran, senior, junior, kobieta).
Jednocześnie klub dziekuje wszystkim (a zwłaszcza mediom) za okazane wsparcie:
Bardzo byśmy chcieli w tym miejscu podziękować Wszystkim telewizjom ogólnopolskim, które zainteresowały się w ostatnich godzinach naszą sytuacją. Dziękujemy również Wszystkim portalom internetowym za każdy napisany już artykuł. Musimy jednak wspomnieć również o ogromnym odzewie Kancelarii Adwokackich, które zaoferowały nam swoją pomoc. Dziękujemy także za każde dobre słowo, komentarz. ![]()
W weekend mieliśmy rozpocząć sezon 2025. Każdy SzarŻak oczekiwał tego dnia przez całą zimę. Póki co panuje ogromny smutek, ale zrobiny wszystko żeby wrócić na tor.
Mamy nadzieję, że razem wygraMY ten jakże dla nas ważny wyścig. ![]()






