W walce o tytuł drużynowego mistrza Polski na żużlu pozostały już tylko cztery najlepsze drużyny. Rozgrywki najlepszej żużlowej ligi świata wkroczyły więc w decydująca fazę. O miana najlepszej drużyny PGE Ekstraligi powalczą Unia Leszno, Stal Gorzów, Sparta Wrocław i Falubaz Zielona Góra. Te same drużyny znalazły się w najlepszej czwórce sezonu 2017. Po rundzie zasadniczej tamtego sezonu kolejność drużyn była lustrzanym odbiciem obecnych rozgrywek. Na czele znajdowali się Zielonogórzanie przed Spartą, Stalą i Unią. Wówczas również ROW żegnał się z ekstraligą. Swoje mecze półfinałowe przegrał Falubaz. I to właśnie wówczas narodziła się potęga Unii Leszno. Sparta swój pierwszy mecz półfinałowy z powodu wrocławskiego maratonu, rozgrywała na Stadionie Olimpijskim. Wówczas padł wynik 47-43 dla Wrocławian. Mało kto dawał Spartanom szansę na wejście do finału ekstraligi. Po dramatycznym meczu Wrocławianie zremisowali w Gorzowie i to oni awansowali do wielkiego finału rozgrywek o DMP 2017.

Czy historia powtórzy się w tym sezonie? W składzie Sparty – podobnie jak i w Rybniku – brakuje Maksyma Drabika. W wyjściowym składzie widnieją zarówno Przemysław Liszka, jak i Bartłomiej Curzytek. Na pewno ten drugi zostanie zastąpiony przez Chrisa Holdera. Czy i Przemysław Liszka zostanie zastąpiony przez Torresa? Na pewno przekonamy się o tym w niedzielę.

Oba tegoroczne mecze wygrała Stal Gorzów. U siebie 55-35, a we Wrocławiu ku rozpaczy miejscowych kibiców 46-44, przechylając szalę zwycięstwa w ostatnim biegu.

W składzie gości znalazł się Krzysztof Kasprzak. Zapewne zastąpi go, będący w znacznie lepszej dyspozycji Jack Holder. Pytaniem pozostaje dyspozycja Andersa Thomsena. Czy Duńczyk w składzie Stali, na oponach Mitas pojedzie równie skutecznie jak wcześniej na Anlasach? Skład Stali nie zaskoczył

Początek meczu w niedzielę 20.09.br o godzinie 19:15. Transmisja nSport+