Nawet się nie obejrzeliśmy a już w najbliższą niedzielę 8.09.2019 odbędą się spotkania rewanżowe w walce o finał PGE Ekstraligi.

Ale jest jedno małe, ale, które moze zdecydowanie wypaczyć niektóre wyniki rywalizacji w meczach półfinałowych. W sobotę 07.09.br o godz. 19 w duńskim Vojens odbędzie się ósma runda Grand Prix. Część zawodników walczy w tym cyklu do końca, gdyż ma w perspektywie zajęcie jedno z trzech pierwszych miejsc SGP sezonu 2019.

Martin Vaculik i Patryk Dudek, Maciej Janowski, Emil Sayfutdinov a także Leon Madsen walczą o jak najlepsze miejsce. Maciej Janowski ma realne szanse na zajęcie trzeciego miejsca w całym cyklu. Na pewno będą walczyć na torze w Vojens. Miejmy nadzieję, że wszyscy zawodnicy cali i zdrowi przystąpią do niedzielnych meczy w półfinałach. Tak został ułożony kalendarz PGE Ekstraligi, iż przed trzema terminami play off rozgrywane są jedne z ostatnich rund cyklu SGP.

Wierzymy, iż tym razem Maciej Janowski będzie w stanie pojechać dwa dobre zawody i nie potwierdzi „syndromu Crumpa”.

Niedzielne mecze rewanżowe:

Unia Leszno – Włókniarz Częstochowa (pierwszy mecz play off 52-38 dla Unii)

Unia LesznoWłókniarz Częstochowa
9. Emil Sayfutdinov1. Leon Madsen
10. Brady Kurtz2. Adrian Miedziński
11. Jarosław Hampel3. Paweł Przedpełski
12. Janusz Kołodziej4. Fredrik Lindgren
13. Piotr Pawlicki5. Matej Zagar
14. Bartosz Smektała6. Jakub Miśkowiak
15. Dominik Kubera7. Michał Gruchalski

W tym meczu nie przewidujemy większych emocji. To jest żużel ktoś powie, ale wynik pierwszego meczu jednoznacznie wskazuje drużynę, która weźmie udział w finale tegorocznych rozgrywek PGE Ekstraligi. Trener Marek Cieślak dokonał kilku zmian w parach. Leon Madsen po raz pierwszy w tym sezonie pojedzie razem z Adrianem Miedzińskim, a Paweł Przedpełski jest prowadzący parę z Fredką Lindgrenem. Sędzia: Michał Sasień

Początek meczu godz. 16:30. Transmisja Eleven Sport 1.

TYPY REDAKCJI:
56-3454-36 58-32 55-35

.

Sparta Wrocław – Falubaz Zielona Góra – (pierwszy mecz 42-48 dla Falubazu)

Sparta Wrocław Falubaz Zielona Góra
9. Tai Woffinden 1. Martin Vaculik
10. Jakub Jamróg 2. Martin Smolinski
11. Vaclav Milik 3. Michael Jepsen Jensen
12. Max Fricke 4. Piotr Protasiewicz
13. Maciej Janowski 5. Patryk Dudek
14. Przemysław Liszka 6. Norbert Krakowiak
15. Maksym Drabik 7. Damian Pawliczak
16. Gleb Czugunov 8.

Zgodnie z tym co pisaliśmy przed meczem play off w Zielonej Górze, Falubaz zmobilizował się na mecz ze Spartą. Brak N. Pedersena wpłynął pozytywnie na drużynę Falubazu. Zastępujący go M. Smolinski zdobył 4 pkt + bonus. Dorobek, może niezbyt imponujący, ale w połączeniu ze zdobytymi 4 punktami juniorów sprawił, iż to Falubaz wygrał pierwszy półfinał. W Zielonej Górze nikt nie dopuszcza myśli, iż Falubaz nie będzie w finale ekstraligi. 6 punktów nie jest to zbyt duża zaliczka. Gdyby Sparta wygrała we Wrocławiu pierwszy mecz 48-42 to wszyscy drżeli by o wynik w meczu rewanżowym. Niech więc teraz martwią się Zielonogórzanie o utrzymanie 6 punktowej zaliczki. Sparcie wystarczy wygrać w takim samym stosunku 48 – 42 i to Wrocławianie będą jeździć w finale. Czterech zawodników (po dwóch z każdej drużyny: M. Vaculik, P. Dudek oraz T. Woffinden, M. Janowski) będzie jechać na ten półfinał z Vojens. Mamy tylko nadzieję, że komisarze nie będą mieć decydującego głosu w przygotowaniu toru na Stadionie Olimpijskim w niedzielny wieczór 8.09. Niech tor będzie taki jak w rozgrywkach regularnego sezonu (do czasu meczu z GKM), czyli do walki na całej długości i szerokości. A żużlowcy sprawią, że komplet widzów będzie oglądał wspaniałe widowisko z walką i dużą ilością wyprzedzeń. W rozegranych zawodach ligowych w Czechach bardzo dobrą formę zaprezentowali Spartanie – Jakub Jamróg 13 pkt. oraz Vaclav Milik 17 pkt. (w tym uzyskane 6 pkt jako joker). Oby zawodnicy Sparty udowodnili swą wyższość na torze, w sportowej walce i awansowali do finału PGE Ekstraligi sezonu 2019.

Na trybunach Stadionu Olimpijskiego w niedzielę zasiądzie około 13.000 widzów. Kibice gorącym dopingiem będą zagrzewać zawodników Sparty do walki i zwycięstwa minimum 6 punktami, dającego Wrocławianom awans do finału. W sprzedaży zostało już tylko około 450 szt biletów na miejsca stojące.

Sędzią zawodów będzie Artur Kuśnierz, a komisarzem toru Arkadiusz Kalwasiński.

Mecz w niedzielę 08.09.19. Początek godz. 19:10. Transmisja nSport+.

TYPY REDAKCJI:
51-3952-3851-3948-42