Przed nami dwa niedzielne mecze, które zakończą XI kolejkę walki o tytuł DMP na żużlu. Pierwsze z tych spotkań wydaje się mieć zdecydowanego faworyta. ROW ma już tylko matematyczne szanse na zajęcie siódmego miejsca w tabeli ekstraligi. Czy zawodnicy z Rybnika są w stanie nawiązać równą walkę w Lublinie? Drugi mecz zapowiada się bardziej emocjonująco. Ale z drugiej Wrocławianie prezentują nierówną formę w tym sezonie. Dodatkowo fatalnie prezentują się na wyjazdach. W bieżących rozgrywkach Spartanie na torach rywali nie potrafili zdobyć 40 punktów. A zwycięstwa biegowe można policzyć na palcach jednej ręki. Może w Zielonej Górze nastąpi przełamanie? By sezonu nie spisać na straty – już czas najwyższy!

PGG ROW Rybnik – Motor Lublin

Rybniczanie zajmują ostatnie miejsce w tabeli PGE Ekstraligi, ze stratą 6 punktów do GKMu Grudziądz. By się utrzymać w ekstralidze i awansować na siódme miejsce muszą wszystkie mecze wygrać. Oprócz tego GKM musi wszystkie zawody przegrać. Mission impossibile? Patrząc na dotychczasowe rozstrzygnięcia wydaje się, że tak. Ale to jest żużel. Drużyna gospodarzy w stosunku do ostatniego meczu występuje w niezmienionym składzie. Jacek Ziółkowski w swojej drużynie, pod nr 1 wystawił Pawła Miesiąca. Po słabszym ostatnim meczu w składzie nie pojawił się Jakub Jamróg. Lublinianie, którzy ciągle walczą o play-off muszą zwyciężyć. ROW, by zachować, chociaż cień szansy na uniknięcie degradacji, musi ten mecz wygrać. Tylko czy gospodarze mają na tyle armat, by zatrzymać rozpędzony Motor? Jeśli rybniccy zawodnicy wierzą w utrzymanie swojego klubu w ekstralidze żużlowej – to zapowiada się ciekawy mecz z walką o zwycięstwo do samego końca. Niech wygra sport.

Składy drużyn:

Motor Lublin: 
1. Paweł Miesiąc
2. Grigorij Łaguta
3. Matej Zagar
4. Jarosław Hampel
5. Mikkel Michelsen
6. Wiktor Lampart
7. Wiktor Trofimow

PGG ROW Rybnik:
9. Kacper Woryna
10. Vaclav Milik
11. Siergiej Łogaczow
12. Mateusz Szczepaniak
13. Robert Lambert
14. Kamil Nowacki
15. Mateusz Tudzież

Początek spotkania: niedziela 23.08.2020, godz. 16:30. Transmisja nSport+. Wynik pierwszego meczu: Motor – ROW 59:31.

Sędziuje Artur Kuśmierz

RM Solar Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław

Drużyna Sparty jedzie do Zielonej Góry, by z tamtejszym Falubazem walczyć o trzy punkty meczowe. W przypadku wygranej Wrocławian, nawet jednym punktem, punkt bonusowy uzyskają Spartanie. Byłby to bezcenny, dla nich wynik w walce o pierwszą czwórkę i udział w play-off. Ale z drugiej strony Falubaz ma szansę wyprzedzić Unię i zakończyć rundę zasadniczą na pierwszym miejscu. Wygrana i trzy punkty ułatwią im to zadanie. I ten drugi scenariusz wydaje się bardziej prawdopodobny. Zielonogórzanie po niemrawym początku obecnie prezentują równą, wysoką formę. Są drużyną kompletną. To zupełnie inaczej, niż ekipa Sparty. U Wrocławian nawet liderzy nie spełniają tej funkcji podczas meczów. Pokazał to dobitnie i ostatni mecz i brak choćby jednego biegowego zwycięstwa Taia Woffindena. A jeśli do tego dodamy przeciętną postawę drugiej linii Spartan to mamy obraz drużyny, która ten sezon spisała na straty. Wszyscy kibice Wrocławskiej drużyny mają nadzieję, że nie powtórzy się wynik z Gorzowa. Choć to Falubaz jest mocniejszą drużyną od Stali w tym sezonie.

W zestawieniu Wrocławian nie ma żadnej niespodzianki. Oprócz Gleba Czugunova drugim juniorem jest Michał Curzytek. Wyraźnie widać, iż we Wrocławiu stawia się na wychowanka Stali Rzeszów. Przemysław Liszka po nieudanym meczu z Unią został odsunięty od składu. Z numerem 3 w miejsce Bartosza Curzytka pojawi się Oliver Berntzon. Sympatyczny Szwed błysnął na początku rozgrywek ligowych i tym samym został zaangażowany jako gość do drużyny Sparty. Obecnie już nie jest tak skuteczny, a ostatni mecz w Gorzowie zakończył z zerowym dorobkiem punktowym. Chris Holder ma w tym terminie mecz w 1 lidze i nie może wystąpić w barwach Sparty. W drużynie Falubazu nastąpiła jedna zmiana na pozycji młodzieżowców. Po raz pierwszy w składzie pojawił się Fabian Ragus. Zawodnik ten prezentuje się bardzo dobrze w rozgrywkach młodzieżowych. Ciekawe czy dostanie szansę występu w dorosłym żużlu? A może zastąpi go któryś z dwójki juniorów Tonder-Pawliczak?

Składy drużyn:

Betard Sparta Wrocław:
1. Maciej Janowski
2. Maksym Drabik
3. Bartosz Curzytek
4. Max Fricke
5. Tai Woffinden
6. Gleb Czugunow
7. Michał Curzytek

RM Solar Falubaz Zielona Góra:
9. Antonio Lindbaeck
10. Martin Vaculik
11. Piotr Protasiewicz
12. Michael Jepsen Jensen
13. Patryk Dudek
14. Fabian Ragus
15. Norbert Krakowiak

Początek spotkania: niedziela, 23.08.2020, godz.19:15. Transmisja nSport+. Wynik pierwszego meczu: Sparta – Falubaz 45:45.

Sędziuje Krzysztof Meyze