Czas na zapowiedzi niedzielnych meczów:

I Liga

Wybrzeże Gdańsk – ROW Rybnik

Awizowane Składy:

ROW Rybnik:
1. Kacper Gomólski
2. Siergiej Łogaczow
3. Wiktor Trofimow jr  (U24)
4. Rune Holta
5. Michael Jepsen Jensen
6. Mateusz Tudzież
7. Przemysław Giera

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Krystian Pieszczek
10. Rasmus Jensen 
11. Jakub Jamróg
12. Michał Gruchalski  (U24)
13. Wiktor Kułakow 
14. Piotr Gryszpiński
15. Alan Szczotka

W 1 kolejce zespół z Rybniki rozniósł u siebie Wilki Krosno 63-27. Liderami był Jensen 14+1 , Gomólski 13+2, Łogaczow 12+2. Jadący pierwszy sezon jako senior (u-24) Wiktor Trofimov jr dołozył 8, a doświadczony Rune Holta 9+1. Juniorzy łącznie przywieźli 7.

Zespół gospodarzy wygrał w poprzedniej kolejce  55-35 na wyjeździe w Tarnowie. Liderami byli Kułakow 13+1, Jamróg 11+2, Pieszczek 11. Swoje dołożył także młody Rasmus Jensen – 9+2. Michał Gruchalski nieco zawiódł w 4 biegach  4+1. Juniorzy 7+1.

Będzie to zdecydowanie mecz na szczycie. Oba zespoły zapewne do końca będą się liczyć w walce o awans. Przy tak wyrównanej stawce czasami wystarczy pojedyncza wpadka i można mocno spaść w tabeli.

Juniorzy jednak doświadczenie w ekstralidze zawodników z Rybnika będzie decydujące punkt dla nich. U-24 również przewaga Wiktora Trofimowa jr u gości zdecydowana. Seniorzy krajowi jednak punkt dla Gdańska, w obcokrajowcach remis, ciężko wytypować lepszą parę , ale ze wskazaniem na ROW.

Mecz w którym naprawdę ciężko wytypować faworyta mój typ :

45-45  liderzy   Łogaczow, Jamróg.

Ekstraliga

Stal Gorzów –  Motor Lublin

Awizowane Składy :

Motor Lublin:
1. Jarosław Hampel
2. Krzysztof Buczkowski
3. Grigorij Łaguta
4. Mark Karion  (u-24)
5. Mikkel Michelsen
6. Wiktor Lampart
7. Mateusz Cierniak

Moje Bermudy Stal Gorzów:
9. Rafał Karczmarz (U-24)
10. Bartosz Zmarzlik
11. Martin Vaculik
12. Szymon Woźniak
13. Anders Thomsen
14. Wiktor Jasiński
15. Kamil Nowacki

Na początek goście – Motor pierwszy mecz ma dopiero przed sobą, w poprzedniej kolejce ze względu na COVID mecz przeniesiono na 23.04. Niestety nie pojedzie Dominik Kubera który może zostać zgłoszony dopiero w 1 okienku transferowym. Mark Karion 21 letni Rosjanin będzie miał za zadanie go zastąpić, czy podobła ciężko powiedzieć. Formacja juniorska jedna z mocniejszych w lidze. Mateusz Cierniak w końcu pojedzie z najlepszymi.  Jeśli chodzi o sneiorów krajowych nieco słabiej to wygląd, ale przemaiwa doświadczenie, bardzo mocni jeźdźcy zagraniczni.

Stal niespodziewanie wygrała 48-42 na wyjeździe z Mistrzem Polski Unią Leszno.  Zdecydowanym liderem był Mistrz Świata Bartosz Zmarzlik 14. Swoje dołożył Martin Vaculik 10+1. Thomsen 7, Woźniak 6. Słabo pojechał Rafał Karczmarz w 4 biegach jedynie 3 oczka. Juniorzy dołożyli 8+1.

Zespół gospodarzy pokazał siłę już w 1 meczu, Motor jeszcze nie miał okazji ale na pewno nie odda meczu bez walki. Juniorzy zdecydowanie na plus i duży atut gości dla nich punkt, U-24 moim zdaniem remis z przewagą lekką jednak Motoru (chętnie bym zobaczył nie Karczmarza a Birkremosa w akcji), krajowi seniorzy no tu nie ma nad czym dyskutować olbrzymia przewaga gości. Seniorzy zagraniczni na remis ze wskazaniem na Motor.

Mecz raczej z zdecydowanym faworytem, nawet jakby jechał Kubera, jednak Motor będzie się chciał pokazać mój typ : 49-41. Liderzy Łaguta i Zmarzlik.

Włókniarz Częstochowa – Unia Leszno

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno:
1. Emil Sajfutdinow
2. Janusz Kołodziej
3. Jaimon Lidsey (u24)
4. Jason Doyle
5. Piotr Pawlicki
6. Krzysztof Sadurski
7. Kacper Pludra

Eltrox Włókniarz Częstochowa:
9. Leon Madsen
10. Jonas Jeppesen (u24)
11. Kacper Woryna
12. Bartosz Smektała
13. Fredrik Lindgren
14. Jakub Miśkowiak
15. Bartłomiej Kowalski

Goście w 1 meczu sensacyjnie przegrali u siebie z wicemistrzami Polski 48-42. Liderami byli świez pozyskany Jason Doyle 14+1 oraz Emil Sajfutdinov 12+2. Zawiedli za to nasi seniorzy Piotr Pawlicki 7, Janusz Kołodziej 5+1. Bardzo słaby występ Lindsaya jedynie  1 oczko. Juniorzy łącznie 3 punkty.

Jeśli chodzi o Włókniarz doszło do sporego przetasowania duet Polaków Holta- Przedpełski zamienili na bardzo persperktywiczny duet Smektała-Woryna. SMektała bardzo doświadczony, na pewno będzie się chciał pokazać przeciwko klubowi z którym seryjnie zdobywał Mistrzostwo. Woryna głodny sukcesu. Obcokrajowcy mocny duet z zeszłego sezonu. U24 bardzo dobry wybór talent. Juniorzy wraz z duetem z Lublina najmocniejsze zestawienie w lidze.

Goście zapewne nie będą chcieli zacząć od 2 porażek z rzędu więć mecz będzie na pewno ciekawy. Włókniarz odmłodzony z naprawdę ciekawym i wyrównanym składem.

Juniorzy tu zdecydowanie po raz pierwszy od lat Unia nie jest faworytem, zdecydowana przewaga Włókniarza, U-24 patrząc na zeszły sezon Unia patrząc na pierwszy mecz Włókniarz, jednak punkt dla gości.  Krajowi seniorzy tutaj jednak doświadczenie punkt dla Mistrzów Polski. Seniorzy zagraniczni myśle że w miare wyrównane jednak punkt dla Unii.

Niby w większości lepsza Unia ale mój typ :  47- 43 dla gospodarzy. Liderzy Sajfutdinov i Madsen