Jak już wcześniej informowaliśmy (Przedsezonowe sparingi Szarży Wrocław) w niedzielę 11 kwietnia czeka nas mały maraton meczów speedrowerowych we Wrocławiu,

Na dzisiaj zaplanowane dwa przedsezonowe mecze towarzyskie. Jak mogliśmy się przekonać w piątkowy wieczór, emocji podczas starcia rateli z Harpaganem Zielona Góra nie brakowało. Mamy również nadzieję, że dzisiaj będzie tak samo.

Na torze przy K1 zobaczymy dwie drużyny z CS Superligi. Najpierw na wrocławskim owalu będziemy gościć drużynę z Ostrowa. Mimo, iż w tym mieście speedrower funkcjonuje od lat, to po zmianach jakie zaszły w tym mieście drużyna Omegi, podobnie jak obie ekipy Szarży jest beniaminkiem w rozgrywkach o drużynowe mistrzostwo Polski. W tym sezonie Ostrowianie wspólnie z Filu-Bud Szarżą Wrocław będą rywalizować w dywizji B CS Superligi.

Dzisiejszy mecz będzie niejako rewanżem za sparing, który został rozegrany 26 marca w Ostrowie Wlkp. Wówczas Omega wygrała z ekipą Szarży 82 – 78, a samo spotkanie było bardzo wyrównane. O meczu pisaliśmy w artykule Treningowy sparing Szarży w Ostrowie Wielkopolskim. W barwach Szarży zadebiutował w tym spotkaniu 13-letni kolejny wychowanek rateli Michał Kubiński. W swoim drugim starcie, bardzo ładnym atakiem wyprzedził swojego przeciwnika na dystansie.

Jak przekazał nam menadżer drugiej drużyny rateli Rafał Kurpiel znamy już składy obu drużyn. Działacze dogadali się co do skłądów obu ekip i zestawienie zawodników obu drużyn będzie bardziej „eksperymentalne”. W drużynie gości wystąpi były zawodnik Wiraża, obecnie ścigający się w pierwszej ekipie Szarży – Damian Wojczyńsk, czy tez częsty gość na owalu przy K1 – zawodnik Harpagana Artur Kurdyk. W ekipie gospodarzy zobaczymy kilku zawodników pierwszego składu. Takie zestawienie rateli wynika bardziej z kontuzji niektórych zawodników, niż z chęci wygrania sparingu za wszelką cenę. Jak podkreśla menadżer Szarży II Rafał Kurpiel istotne jest objeżdżenie zawodników na torze, w walce z przeciwnikiem, by dobrze przygotować się do startów w lidze.

Początek zawodów, dzisiaj 11.04. godz. 11:00, tor speedrowerowy ul. Krajewskiego 1, Wrocław.

Składy drużyn:

Omega Ostrów
1. Artur Kurdyk
2. Krzysztof Jeryś
3. Damian Wojczyński
4. Tomasz Bodył
5. Kacper Drozdowski
6. Igor Domagała
7. Igor Hoffman
8. Paweł Kuświk

Szarża Wrocław
11. Bartłomiej Matuszek
12. Witold Strzelec
13. Konrad Kubiak
14. Dawid Lis
15. Kamil Niemiec
16. Paweł Szkudlarek
17. Wiktor Czerwiński
18. Michał Kubiński
19. Damian Natoński
20. Mateusz Ślęzak

Sędzią zawodów będzie debiutująca w tej roli Julita Frąckowiak.

Nieco później, bo o godz. 14:00 zaplanowano kolejny sparing, Na ten mecz do Wrocławia przyjedzie drużyna wicemistrzów z 2020 r. Polski Aseko Orzeł Gniezno. Przeciwnikiem będzie pierwsza drużyna Szarży Wrocław.

Zapowiadają się bardzo duże emocje. Jak się nam udało dowiedzieć do Michała Szmaja drużyna gospodarzy powinna wystąpić w obecnie najsilniejszym składzie – ale bez Marcina Szymańskiego i przebywającego w Anglii Macieja Ganczarka.

Menadżer rateli nie chciał zdradzić nam szczegółów składu Szarży, gdyż sam – jak twierdzi – nie zna jeszcze zestawienia zawodników Orła na dzisiejsze spotkanie we Wrocławiu.

Tak czy inaczej czeka nas prawdziwa speerowerowa uczta, jeszcze przed rozpoczęciem nowego sezonu cycle-speedwaya w Polsce.

Na torze w ekipie rateli zobaczymy z pewnością bardzo silnych u progu sezonu – Mateusza Packa i Mateusza Ślęzaka. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak na tle wicemistrzów Polski zaprezentują się niespodziewani liderzy Szarży Wrocław.

Początek zawodów, dzisiaj 11.04. godz. 14:00, tor speedrowerowy ul. Krajewskiego 1, Wrocław.