Zapraszamy na drugą część rozmowy z Pawłem Woźnym. Dziś pytania związane z wyborem do zarządu Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych.

Na wirażu: Cofnijmy się kilka dni do tyłu. Startował Pan na Prezesa Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych. Ostatecznie nie udało się wygrać, ale znalazł się Pan w zarządzie jako wiceprezes. Wielkie gratulacje bo chyba po roku działania w tym sporcie jest to jednak spore wyróżnienie prawda?
Paweł Woźny: To prawda. Nie spodziewałem się że będę miał poparcie tak wielu osób z całej Polski. Świadczy to o tym, że razem z klubem zrobiliśmy kawał dobrej roboty w 2020r i za to zostałem doceniony jako działacz.

Nw: Paweł Woźny ma być odpowiedzialny m.in. za kadry. Jaki ma Pan konkretnie pomysł?
PW: Nie chcę wchodzić w szczegóły póki nie pojawi się oficjalny komunikat z PFKS. Mogę tylko obiecać że zmieni się dużo i mam nadzieje że pozytywnie wszyscy odbiorą zmiany związane z reprezentacją Polski w speedrowerze.

Nw: Zawodnicy często się skarżą, że będąc reprezentantami kraju podczas zawodów międzynarodowych muszą zakupić koszulki meczowe we własnym zakresie. Czy jako zarząd będziecie się starać pozyskiwać jakiś sponsorów?
PW: Z tego co mi wiadomo koszulki meczowe reprezentacji Polski zarząd PFKS posiada więc nie wiem skąd takie zarzuty. Na pewno za mojej kadencji jako osoby odpowiedzialnej za kadry nie wyobrażam sobie żeby zawodnicy reprezentujący Polskę czy to w kraju czy na arenie międzynarodowej musieli zakupić dla siebie stroje meczowe. Co do sponsorów to wszystko się okaże w przyszłości, na tą chwilę mogę zdradzić ze jestem po rozmowach z pewną firmą, która miałaby zostać partnerem technicznym PFKSu i jesteśmy na dobrej drodze żeby podpisać stosowną umowę.

Nw: Czy speedrower jako dyscyplina, w przeciągu kilku najbliższych lat może się rozwinąć?
PW: Tak jak już wspomniałem wierzę że za rok będziemy mieli 2 ligi a speedrower będzie może nie znaczącym sportem ale na pewno zauważalnym. Już na tą chwilę mamy głosy z ośrodków spweedrowerowych w Polsce ze coraz więcej ludzi interesuje się tym sportem.

Nw: W tym sezonie mamy 11 drużyn, które będą walczyć w dwóch dywizjach o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Jest to liczba rekordowa od 10 lat. Są też jednak takie kluby jak Harpagan Zielona Góra, czy ZKS Zielona Góra. Patrząc, że wiele osób krytykuje podział na dywizje, jest szansa na stworzenie dwóch osobnych lig?
PW: Uważam że to jest nie uniknione że w najbliższym czasie będziemy mieli 2 ligi.

Nw: Podczas ostatniego Walnego Zebrania Członków PFKS, zauważył Pan właśnie problem kadr narodowych, że w zasadzie ten temat leży, czy są jakieś myśli o promocji speedrowera w takich krajach jak Czechy, Słowacja, Słowenia, czy też Niemcy?
PW: Mam dużo pomysłów związanych z reprezentacją i również te które zakładają promocje speedrowera nie tylko w naszym kraju ale wszystkie decyzje oraz pomysły związane z innymi krajami będą wynikały z sytuacji pandemii koronawirusa. Mam tu na myśli przemieszczanie się między krajami.

Nw: Za nowym zarządem już ponad tydzień współpracy. Czy były już jakieś rozmowy o tym co byście chcieli w polskim speedrowerze zmienić?
PW: Na razie współpraca zarządu układa się bardzo dobrze. Jest za wcześnie żebym mówił o czymkolwiek a szczególnie żebym zdradzał o czym rozmawiamy na zarządzie ale pomysłów jest wiele i będziemy je pomału wprowadzali.

Nw: Nie ma obaw, że mogą się pojawić zarzuty od osób ze środowiska o wykorzystywaniu swojej funkcji w zarządzie i działaniu w jakiś sposób na korzyć swojego klubu?
PW: Osoby które mnie znają wiedzą że jak się zaangażuję w jakąs sprawę to dążę do profesjonalizmu i tak będzie również w tym przypadku. Sprawy Klubowe pozostają sprawami klubowymi a sprawy związane z PFKS to sprawy PFKS i nigdy nie będę próbował wykorzystać swojego stanowiska żeby Orzeł Gniezno miał lepiej.

Nw: Trzy najważniejsze cele Pawła Woźnego, jako Wiceprezesa Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych?
PW: 1) Uruchomić Reprezentacje Polski żeby funkcjonowała a nie była tylko na papierze
2) Stworzyć 2 ligi z awansem i spadkiem 
3) Współpraca z CS Superligą, którą uważam za bardzo dobry projekt.

Nw: Panie Pawle serdecznie dziękuje za rozmowę. Życzę powodzenia w nadchodzącym sezonie zarówno jako Prezes Orła Gniezno, ale także jako Wiceprezesa Federacji.
PW: Dziękuję bardzo za rozmowę!