W Głównej Komisji Sportu Żużlowego i redakcji Canal+ narodził się pomysł organizacji Turnieju Mikołajkowego na żużlu. Zawody miałyby się odbyć 4 grudnia na torze w Gnieźnie. Wg pomysłodawców jest to wyjście naprzeciw oczekiwań kibiców, by przedłużyć niedawno zakończony sezon żużlowy.

Jak pamiętamy w czasach świetności pilskiej Polonii, na tamtejszym stadionie organizowano w grudniu Turnieje Gwiazdkowe. W latach 1993-2005 w zawodach uczestniczyły największe gwiazdy żużla.

Jako ciekawostkę należy zwrócić uwagę na fakt, iż ostatni grudniowy turniej wygrał Stanisław Burza, którzy w bieżącym sezonie rywalizował w Grand Prix na długim torze.

W GKSŻ uznano, że to zawodnicy mają zgłosić chęć udziału w Turnieju Mikołajkowym. Niestety na razie brak chętnych do udziału w zawodach w Gnieźnie.

Zbigniew Fiałkowski, wiceprzewodniczący GKSŻ powiedział: Chcemy zaspokoić głód żużla, który pojawia się zimą i zorganizować takie zawody. Będziemy do tego dążyć, ale nie wszystko zależy od nas. Kluczową kwestią jest odzew ze strony zawodników.

Mimo wielu informacji medialnych, do niedzieli nie wpłynęło ani jedno zgłoszenie. W związku z tym w poniedziałek za pośrednictwem Biura Sportu i Turystyki PZM rozesłaliśmy jeszcze wiadomości do wszystkich klubów, aby poinformowały swoich zawodników o naszej inicjatywie. Na zgłoszenia czekamy do piątku (21 października) i tak naprawdę tylko od zawodników zależy, czy grudniowy turniej się odbędzie – zakończył wiceprezes.