Jak poinformował Klub Sportowy Szarża Wrocław nareszcie na torze pojawił się wykonawca, który naprawi nawierzchnie toru speedrowerowego na wrocławskim Sępolnie. Po intensywnym sezonie (starty dwóch drużyn w rozgrywkach ligowych, Indywidualne Mistrzostwa Polski, czy liczne turnieje organizowane przez Szarżę) w ostatnim czasie na torze zaczęło pojawiać się coraz więcej kamieni. Stwarzały one niebezpieczeństwo w razie upadku zawodnika na tor. W związku z powyższym pilne stało się wyremontowanie nawierzchni.

Prace remontowe zaplanowane są do 15 listopada włącznie. Dlatego wszystkie treningi na torze zostają wstrzymane do odwołania. O efektach prac związanych z nawierzchnią klub będzie informował na bieżąco.

Jeśli wykonawca dotrzyma terminu – to rozegranie 27 listopada Turnieju Andrzejkowego o Puchar Na Wirażu jest realne. Ale na ostateczne decyzje musimy jeszcze poczekać, aż do momentu zakończenia prac przez wykonawcę.

Naprawa nawierzchni to niejedne przedsięwzięcie mające na celu poprawę infrastruktury na obiekcie przy K1 we Wrocławiu, podczas pierwszego etapu remontu.

Dzięki Piotrowi Mazurowi, dyrektorowi Biura Sportu i Rekreacji UM we Wrocławiu przekazano środki pieniężne na zakup stałych pomieszczeń parkingowych dla dwóch drużyn, a także dla biura zawodów oraz ekipy prowadzącej bezpośrednie transmisje z toru na K1 we Wrocławiu.

Dodatkowo zostaną dokupione kolejne sprzęty, które są niezbędne do bezpiecznego przeprowadzenia zawodów speedrowerowych.

Być może pozytywnie zakończą się rozmowy na temat zainstalowania monitoringu na całym obiekcie. Wobec kradzieży i zniszczeń jakie wandale dokonali w tym roku na torze i w pomieszczeniu klubowym, jest to niezbędna inwestycja.

Z niecierpliwością czekamy na zakończenie pierwszego etapu remontu na K1.

Zdjęcie: autor tekstu