Na stronie Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych ukazał się najnowszy komunikat prezesa PFKS. Poniżej pełna treść tej informacji.

Komunikat prezesa PFKS z dnia 14.06.2023

  1. Przypominamy o spotkaniu z przedstawicielami klubów, które zaplanowane jest na niedzielę 25.06.2023 przy okazji MPPK w Ostrowie Wielkopolskim. Do tej pory otrzymaliśmy potwierdzenia przybycia ze strony tylko 4 klubów. 

Z informacji, które otrzymujemy od początku sezonu, jest kilka pomysłów oraz tematów do poruszenia i jako zarząd PFKS wychodzimy z inicjatywą, żeby się spotkać i porozmawiać. Prosimy zatem o poważne podejście do tematu spotkania, bo później jest mówione, że kluby coś chcą, a federacja nic nie robi.W związku z małą ilością potwierdzeń otrzymanych na skrzynkę mailową, przedłużamy termin do niedzieli 18.06.2023. Potwierdzenia prosimy przesyłać na adres [email protected].

  1. Przypominamy o tym, iż powstaje Galeria Sław Polskiego Speedrowera. W ostatnim komunikacie prosiliśmy kluby, żeby przesyłały sylwetki osób z danego ośrodka, które zasłużyły na wyróżnienie. Do dnia dzisiejszego otrzymaliśmy wiadomość z jednego ośrodka. Termin na nadsyłania nazwisk mija 25.06.2023. Wszystkie kandydatury wysyłamy na adresem [email protected]
  2. Przypominamy, że do soboty 17.06 są zgłoszenia do II rundy IPP we Wrocławiu. Jeżeli nie będzie wystarczającej liczby zgłoszeń, tak jak w przypadku I rundy w Lesznie, to cały cykl na sezon 2023 zostanie odwołany.
  3. Przypominamy klubom o wyznaczaniu sędziów na mecze ligowe CSS zgodnie z harmonogramem na daną kolejkę ligową. Również z tego tytułu zostały już nałożone kary finansowe w stosunku do klubów, które nie wysłały sędziów na wskazane przez Kolegium zawody.  Przypominamy, że nazwiska wyznaczonych sędziów kierujemy najpóźniej do czwartku (w przypadku zawodów niedzielnych) na adres zarządu PFKS [email protected] oraz informujemy gospodarzy meczów kto będzie sędziował mecz w danym dniu.
  4. Po raz kolejny przypominamy o prawidłowym wypełnianiu e-protokołów zgodnie z instrukcją obsługi. Mimo ostatniego komunikatu w tej sprawie oraz nałożonych karach za braki w protokole, są kluby które nie do końca wypełniają lub wypełniają błędnie, co skutkuje weryfikacją wyników oraz kolejnymi karami finansowymi.

Zdjęcie: Bogielczyk Foto