Wczoraj w artykule Przedsezonowe sparingi przekładane i odwoływane napisaliśmy min. o tym, że, jak do tej pory, nie odbył się ani jeden zaplanowany przedsezonowy sparing. Do rozpoczęcia rozgrywek ligowych 3 kwietnia zostało zaledwie 17 dni. Wielu zawodników nie miało jeszcze okazji potrenować na torze żużlowym w tym roku.

Wszystko wskazuje, że rozgrywki o DMP, jeśli rozpoczną się 3 kwietnia br – to będą odbywały się (przynajmniej na początku) bez udziału publiczności – analogicznie jak w poprzednim sezonie… Oby kibice jak najszybciej wrócili na stadiony żużlowe, tak jak to dzieje się w Wielkiej Brytanii i Szwecji, o czym pisaliśmy w artykułach: 17 maja kibice wracają na stadiony, oraz Kibice zasiądą podczas zawodów w Szwecji.

Poniżej prezentujemy za Ekstraligą Żużlową aktualny plan sparingów drużyn PGE Ekstraligi:

FOGO Unia Leszno:
TBA* – Falubaz Zielona Góra (dom lub wyjazd)
TBA – Falubaz Zielona Góra (dom lub wyjazd)

MOJE BERMUDY Stal Gorzów:
21 marca: MOJE BERMUDY Stal Gorzów – BETARD Sparta Wrocław
23 marca: MOJE BERMUDY Stal Gorzów – eWinner Apator Toruń
30 marca: eWinner Apator Toruń – MOJE BERMUDY Stal Gorzów

BETARD Sparta Wrocław:
21 marca: MOJE BERMUDY Stal Gorzów – BETARD Sparta Wrocław
24 marca: Falubaz Zielona Góra – BETARD Sparta Wrocław
25 marca: BETARD Sparta Wrocław – Falubaz Zielona Góra

Falubaz Zielona Góra:
TBA – FOGO Unia Leszno (dom lub wyjazd)
TBA – FOGO Unia Leszno (dom lub wyjazd)
24 marca: BETARD Sparta Wrocław – Falubaz Zielona Góra
25 marca: Falubaz Zielona Góra – BETARD Sparta Wrocław
27 marca: Orzeł Łódź (dom lub wyjazd)
28 marca: Orzeł Łódź (dom lub wyjazd)

ELTROX Włókniarz Częstochowa:
TBA – AFORTI Start Gniezno (dom lub wyjazd)
TBA – AFORTI Start Gniezno (dom lub wyjazd)
TBA – Unia Tarnów (dom lub wyjazd)
TBA – Unia Tarnów (dom lub wyjazd)
27 marca – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz (dom lub wyjazd)
28 marca – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz (dom lub wyjazd)

Motor Lublin:
TBA – Zdunek Wybrzeże (zgrupowanie w Gdańsku)
TBA – Zdunek Wybrzeże (zgrupowanie w Gdańsku)
TBA – Unia Tarnów (dom lub wyjazd)
TBA – Unia Tarnów (dom lub wyjazd)

ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz:
TBA – ARGED MALESA Ostrów Wielkopolski (dom)
TBA – ARGED MALESA Ostrów Wielkopolski (wyjazd)
27 marca – ELTROX Włókniarz Częstochowa (wyjazd)
28 marca – ELTROX Włókniarz Częstochowa (dom)

eWinner Apator Toruń:
TBA – ARGED MALESA Ostrów Wielkopolski (dom lub wyjazd)
TBA – ARGED MALESA Ostrów Wielkopolski (dom lub wyjazd)
TBA – ABRAMCZYK Polonia Bydgoszcz (dom lub wyjazd)
TBA – ABRAMCZYK Polonia Bydgoszcz (dom lub wyjazd)
23 marca – MOJE BERMUDY Stal Gorzów (wyjazd)
30 marca – MOJE BERMUDY Stal Gorzów (dom)

TBA* – termin sparingu zostanie ogłoszony w najbliższym czasie.