Z uwagi na ograniczenia związane z COVID ubiegłoroczna gala nagród FIM została odwołana. Dlatego w sobotę 4 grudnia wszyscy mistrzowie rozgrywek FIM z sezonów 2020 i 2021 pojawili się w Salle des Etoiles w Sporting Monte-Carlo w obecności Alberta II, księcia Monako.

To Europejskie Księstwo było już gospodarzem tej prestiżowej imprezy, a ostatnio gościło FIM Awards w 2019 roku i było to na wskroś udane wydarzenie. W podobnym formacie jak dwa lata temu, w Monako, w piątek 3 grudnia odbyło się zgromadzenie ogólne FIM.

Następnego wieczoru, w sobotę 4 grudnia, mistrzowie świata i legendy FIM z różnych krajów byli nagradzani i oklaskiwani podczas ceremonii wręczenia nagród.

Dla wszystkich, którzy nie mogli zjawić się w Monte Carlo, FIM przeprowadziło bezpośrednią relację z tego wydarzenia na swojej stornie na facebooku.

Nagrody rozdano w 11 kategoriach. Wręczono 77 medali, a otrzymali je mistrzowie świata w sportach motocyklowych z 17 krajów.

Wśród nagrodzonych nie mogło zabraknąć oczywiście żużlowców. Polska była reprezentowana przez liczne grono zawodników.

Nagrody za 2020 r. odebrali:

Bartosz Zmarzlik – Indywiduany Mistrz Świata na żużlu  

Jaimon Lidsey – Indywidualny Mistrz Świata u-21;

Lukas Fienhage – Indywidualny Mistrz Świata Long Track

Danił Ivanov – Indywidualny Mistrz Świata Ice Speedway

Lase Kurvinen – Indywidualny Mistrz Świata Flat Track

Nagrody za 2021 r odebrali:

Artem Łaguta – Indywidualny Mistrz Świata na żużlu

Jakub Miśkowiak – Indywidualny Mistrz Świata u-21

Oskar Paluch – Indywidualny Mistrz Świata w klasie 250

Lasse Kurvinen – Indywidualny Mistrz Świata Flat Track

Romano Hummel – Indywidualny Mistrz Świata Long Track

Dinar Valeev – Indywidualny Mistrz Świata ice speedway

Z żużlowych legend na galę FIM w Monte Carlo zaproszony był Greg Hancock – obecnie jeden ze szkoleniowców Sparty Wrocław

Na koniec oficjalnej ceremonii prezes FIM Jorge Viegas powiedział: „Dzisiejszy wieczór był naprawdę wyjątkową okazją, po tym, co wszyscy przeżyli w ciągu ostatnich dwóch lat. To było cudownie ponownie spotkać się z całą rodziną FIM i wreszcie należycie uhonorować wszystkich naszych Mistrzowie Świata FIM 2020 i 2021 w tym wspaniałym miejscu w Monako i w obecności Alberta II, księcia Monako.”