Drużynowe mistrzostwa Polski juniorów we wtorek 13 lipca i środę 14 lipca odbędą się we Wrocławiu na Stadionie Olimpijskim. Na wrocławskim obiekcie rozegrane zostaną 5 i 6 runda w IV grupie ćwierćfinałowej o DMPJ. Zawody te będą mogli obejrzeć kibice.

Zdecydowanym faworytem IV grupy ćwierćfinałowej jest drużyna Lokomotiv Daugavpils, która z sześciu rozegranych dotychczas czwórmeczów wygrali pięciokrotnie. Jedyną porażkę Łotysze „zaliczyli” podczas przerwanych z powodu deszczu zawodów w Bydgoszczy. Juniorzy miejscowej Polonii zdobyli wówczas dwa oczka biegowe więcej niż zawodnicy Lokomotivu.

Łotewscy zawodnicy po sześciu rozegranych rundach mają zapewniony już awans do półfinałów. O drugie miejsce w grupie IV i również awans do fazy półfinałowej walczyć będą ze sobą młodzieżowcy Polonii Bydgoszcz, Stali Gorzów Wlkp. i Sparty Wrocław.

W najlepszej sytuacji są Wrocławianie. Na swoim koncie mają 14 punktów i w perspektywie dwa czwórmecze na swoim torze. Będąca na trzecim miejscu Stal traci do Spartan 2 punkty, a młodzieżowcy Polonii Bydgoszcz mają na swoim koncie 10 punktów.

By awansować z drugiego miejsca młodzieżowcom Sparty wystarczy zająć wyższe miejsce niż Gorzowianie w jednym z dwóch wrocławskich turniejów. Po ostatnim turnieju w Ostrowie zarówno Mateusz Panicz jak i Michał Curzytek byli bardzo poobijani. Wcześniej na tor upadł Bartosz Curzytek. Miejmy tylko nadzieję, iż cała czwórka Wrocławian będzie gotowa do walki we wtorek i środę.

Wtorkowe zawody zaplanowane są na godzinę 16:30. W środę zmagania rozpoczną się wcześniej, bo o godz. 13:30.

Bilety, na oba dni młodzieżowych czwórmeczów będące programem zawodów, w cenie 5 zł są dostępne na stronie internetowej bilety.wts.pl.