#MuremZaMaksem – podsumowanie

Obraz zawierający osoba, budynek, duży, grupa

Opis wygenerowany automatycznie

Skończył się ten dziwny i trudny dla Wszystkich sezon żużlowy 2020…

Medale rozdane, kibice usatysfakcjonowani mniej lub bardziej… Kilku żużlowców, niestety nie może zaliczyć końcówki sezonu do udanej – muszą obecnie wyleczyć ciała i umysły, by w nowym sezonie wrócić w pełni sił do ścigania.

               O ile ciało można szybko zregenerować i poprzez rehabilitacje doprowadzić do sprawności, to z psychiką może być gorzej…

Chciałabym podsumować w tym miejscu finał akcji #MuremZaMaksem. Po artykule, który ukazał się w mediach społecznościowych na temat Maksyma Drabika i fali hejtu skierowanej przeciwko Niemu, na Facebooku udało się zebrać kilkudziesięcio osobową grupę ludzi, która chciała dać wyraz temu, że w społeczności żużlowej nie może być przyzwolenia na hejt w stosunku do sportowców.

Wyssane z palca artykuły, wtrącanie się w prywatne życie zawodników i robienie „śmiesznych” (dla normalnego człowieka raczej denerwujących) przytyków w telewizji nie powinno mieć miejsca.

               Kibice z Wrocławia postanowili głośno wyrazić swoje poparcie dla Maksyma Drabika, w ciągu czterech dni opracowali plan działania, założyli zrzutkę i dzięki licznym wpłatom od ludzi dobrej woli, którzy nie są głusi i ślepi na to jak bardzo przekłamane są wypowiedzi oraz wpisy na portalach społecznościowych przygotowali akcję, w którą włączyli się licznie zgromadzeni kibice na Stadionie Olimpijskim. Za zgodą klubu Betard Sparta Wrocław – przed meczem ze Stalą Gorzów – ludzie, którzy nie znali się wcześniej osobiście, poświęcili czas, by rozłożyć plakaty i banery wspierające Maksyma.

Na „zrzutce” udało się zebrać 5255,00 zł. – za co każdemu Wpłacającemu Spartańscy Kibice serdecznie dziękują – bo dzięki tym wpłatom akcja mogła dojść do skutku.

Na akcję została przeznaczona kwota około 2965,00 zł, okazało się więc, że została spora suma pieniędzy. Dlatego po „burzy mózgów”, Kibice Sparty znaleźli Fundację „ZOBACZ MNIE”, pod opieką której znajduje się chłopiec o imieniu Dawid walczący z nieuleczalną chorobą https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=396116185097685&id=114296059946367.

Marzeniem Dawida było posiadanie laptopa, by mógł mieć możliwość z domu uczestniczyć w lekcjach on-line, oraz by wirtualnie móc rozmawiać z kolegami i koleżankami.

Dlatego po konsultacjach grupa tworząca wydarzenie #MuremZaMaksem postanowiła przekazać pozostałą kwotę ze „zrzutki” na zakup sprzętu dla Dawidka (laptop, myszka, podkładka i torba kosztowały ok. 2260,00 zł).

Niewielką kwotę, która została Kibice Sparty wpłacili na kolejną „zrzutkę”.

               Ekipo Spartańskich Kibiców, DZIĘKUJĘ WAM i pewnie wiele osób również do tych podziękowań dołączy, za Waszą bezinteresowną pomoc. Super, że stworzyliście grupę ludzi, którym chciało się wyjść z domu i pokazać, że kibice i sportowcy to jedna rodzina, w której nie powinno być miejsca na kopanie dołów pod sobą.

Zorganizowana akcja, dała efekt, bo w transmisjach telewizyjnych dało się zauważyć lekką poprawę w wypowiedziach komentatorów.

Dodatkowo zostało spełnione marzenie chorego Dawidka – jedna akcja pociągnęła lawinę dobrych uczynków, a i na sektorach Stadionu Olimpijskiego można odczuć jakąś nienamacalną „więź kibicowską” pozytywnie zakręconych ludzi.

Na koniec chciałabym podziękować w imieniu Kibiców Wszystkim Ludziom, którzy dzięki swoim wpłatom przyczynili, się do tego, że zarówno Maksym jak i Dawidek mogli poczuć ciepło, dobro oraz wsparcie płynące z każdej strony Polski.

Dziękujemy Wam ?

Joe_jj