O godzinie 19:15 w niedzielę 11 czerwca, rozpocznie się ostatnie, hitowe spotkanie dziewiątej rundy PGE Ekstraligi. Platinum Motor Lublin podejmuje na własnym torze For Nature Solutions Apatora Toruń. Przyjezdni w pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie, rozegranym 21 maja pokonali na Motoarenie drużynowych mistrzów Polski z 2022 roku 46-44.

Platinum Motor Lublin na pewno będzie chciał się zrehabilitować za kompromitującą porażkę w Grudziądzu, a także wygrać u siebie z ekipą z którą ponieśli porażkę na wyjeździe. Gdzie to zrobić, jak nie na swoim torze?

For Nature Solutions Apator Toruń na pewno nie podda się bez walki. Tym bardziej, że przyjezdni nie ukrywają swoich wysokich aspiracji. Po powrocie do formy Patryka Dudka siła zespołu z Torunia jest zdecydowanie większa. Z kolei mistrzowie Polski przystąpią do spotkania bez Dominika Kubery, co jest dla gospodarzy dużym problemem. Miejmy nadzieję że tak słabego spotkania jak w Grudziądzu nie pojadą kolejny raz Jack Holder i Fredrik Lindgren. Na pewno ich zdobycze punktowe są bardzo istotne w kontekście zwycięstwa gospodarzy w tym spotkaniu.

Miejmy nadzieję, że słabe występy (po sobotniej rywalizacji o tytuł IMŚ) w DMP nie są „uczuleniem” na polską ligę. Wczoraj w Teterow oprócz Bartosza Zmarzlika, który ten turniej wygrał, kolejny bardzo dobry występ zanotował Jack Holder, który ponownie znalazł się wielkim finale zawodów cyklu SGP. Gorzej poszło Fredrikowi Lindgrenowi i Patrykowi Dudkowi. Robert Lambert zakończył rywalizację w Niemczech na półfinale.

Smaczku całej dzisiejszej rywalizacji dodaje fakt, iż w zespole przyjezdnych jako zawodnik U24 wystąpi Wiktor Lampart, który doskonale zna tor przy alejach Zygmuntowskich i jeszcze w ubiegłym sezonie zdobywał z Motorem drużynowe mistrzostwo Polski.

Zapowiadane składy:

For Nature Solutions KS Apator Toruń:
1. Patryk Dudek
2. Paweł Przedpełski
3. Robert Lambert
4. Wiktor Lampart
5. Emil Sajfutdinow
6. Krzysztof Lewandowski
7. Mateusz Affelt

Platinum Motor Lublin:
9. Jarosław Hampel
10. Jan Rachubik
11. Jack Holder
12. Fredrik Lindgren
13. Bartosz Zmarzlik
14. Mateusz Cierniak
15. Kacper Grzelak

Początek meczu: niedziela, 11 czerwca, godz. 19:15. Transmisja: Canal+ Sport 5