Moje Bermudy Stal Gorzów – Motor Lublin

W drugim niedzielnym meczu o godzinie 19:30 rozpocznie się pierwszy mecz o złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski na żużlu. Moje Bermudy Stal Gorzów podejmie Motor Lublin.

Obecność gorzowian w finale PGE Ekstraligi to duże zaskoczenie, biorąc pod uwagę problemy, z jakimi zmagali się oni w ostatnich tygodniach. Kontuzje w zespole znad Warty nie ułatwiały rywalizacji w decydujących meczach bieżącego sezonu. Ale Gorzowianie awansu do wielkiego finału drużynowych mistrzostw Polski nie dostali jednak za darmo. Wywalczyli go na torze w świetnym stylu. Z drugiej strony jest drużyna Motoru, która zdominowała rozgrywki ligowe w tym sezonie. W fazie zasadniczej ekipa Stali dwukrotnie uległa drużynie z miasta koziołków – u siebie na inauguracje sezonu 44-46 i na wyjeździe 31-59.

Na pewno dzisiejsze spotkanie, będzie  kluczowe w rywalizacji o tytuł mistrzowski. Jeśli Motor zwycięży, to w rewanżu nie powinien mieć większych problemów z utrzymaniem przewagi, z kolei jeżeli wygrają gorzowianie, to starcie w Lublinie będzie niezwykle emocjonujące.

Jedno jest pewne. Czeka nas znakomite ściganie o tytuł najlepszej drużyny żużlowej w kraju

Obaj menadżerowie postawili na sprawdzone nazwiska. Jedynie u przyjezdnych z numerem jeden wystartuje Mikkel Michelsen, z trójką wystąpi Jarosław Hampel a zz-tka otrzymała „piątkę”.

Składy na mecz w Gorzowie:

STAL:
9. Szymon Woźniak
10. Patrick Hansen
11. Martin Vaculik
12. Anders Thomsen – z/z
13. Bartosz Zmarzlik
14. Oskar Paluch
15. Mateusz Bartkowiak

MOTOR:
1. Mikkel Michelsen
2. Maksym Drabik
3. Jarosław Hampel
4. Fraser Bowes
5. z/z
6. Wiktor Lampart
7. Mateusz Cierniak

Początek spotkania: niedziela 11 września, godz. 19:30. Transmisja Canal+ Sport 5