W pierwszym piątkowym (26 maja) meczu Platinum Motor Lublin podejmuje na własnym torze ZOOleszcz GKM Grudziądz. Goście jeszcze w tym sezonie nie wygrali meczu i każdy kolejny ich mecz jest z tych – „o wszystko”.

Jednak Lublin to twierdza, którą w tym sezonie zdobyła tylko Betard Sparta Wrocław. Dodatkowo gospodarze – podobnie jak przyjezdni – przegrali ostatni ligowy mecz w Toruniu i na pewno będą chcieli się zrehabilitować w meczu przed własną publicznością. W dalszym ciągu gospodarze występują osłabieni brakiem kontuzjowanego Dominika Kubery. Jednak w starciu z GKM-em są zdecydowanym faworytem.

W składzie Motoru nie zobaczymy Kacpra Grzelaka. W jego miejsce widnieje Jan Rachubik. Parę młodzieżowców tworzą Mateusz Cierniak i Bartosz Bańbor.

Goście robią wszystko, by skład jakim dysponują zestawić optymalnie. Zdają sobie sprawę, że tor w Lublinie nie będzie sprzyjał Nickiemu Pedersenowi, więc z numerem piątym wystąpi będący ostatnio w bardzo dobrej (w końcu!) formie Max Fricke. Dziki Nicki otrzymał numer jeden na to spotkanie. W Grudziądzu liczą na przebudzenie Gleba Czugunowa. Mają do tego podstawy, gdyż we wtorek w Szwecji „Glebowski” zaliczył przyzwoity występ.

Zapowiadane składy:

Platinum Motor Lublin:
9. Jarosław Hampel
10. Jan Rachubik
11. Jack Holder
12. Fredrik Lindgren
13. Bartosz Zmarzlik
14. Mateusz Cierniak
15. Bartosz Bańbor

ZOOleszcz GKM Grudziądz:
1. Nicki Pedersen
2. Wadim Tarasienko
3. Frederik Jakobsen
4. Gleb Czugunow
5. Max Fricke
6. Kacper Pludra
7. Wiktor Rafalski

Początek spotkania: piątek, 26 maja, godz. 18:00. Transmisja Eleven Sports 1