W niedzielę 16 kwietnia Platinum Motor Lublin wybiera się do Częstochowy na mecz z Tauron Włókniarzem.

W ostatnim czasie goście nadrabiają stracony czas i w czwartek 13 kwietnia w Zielonej Górze rozegrali sparing z tamtejszym Falubazem. Motor walczył w Winnym Grodzie w swoim najmocniejszym składzie i wygrał ten mecz 49-41. Wielokrotnie pisaliśmy już, że wyniki sparingów nie są miarodajne, gdyż zawodnicy zazwyczaj testują sprzęt, sprawdzają ustawienia itp.

Jednak postawa niektórych zawodników na cztery dni przed inauguracyjnym meczem drużynowych mistrzów Polski może niepokoić. Ale to już zmartwienie sztabu szkoleniowego DMP z 2022 roku.

Dla przyjezdnych była to doskonała okazja do przetestowania składu meczowego. W Częstochowie bowiem, drużyna Motoru wystąpi dokładnie w takim samym zestawieniu co w Zielonej Górze.

Z kolei zawodnicy Tauron Włókniarza Częstochowa na inaugurację PGE Ekstraligi zremisowali swój mecz w Grudziądzu. Bardzo dobrze zaprezentowali się wówczas młodzieżowcy przyjezdnych. Nie wróży to nic dobrego tej formacji z Lublina (patrząc na wynik potyczki w Zielonej Górze).

Na pewno mocnym punktem miejscowych będzie Leon Madsen, który był liderem w Grudziądzu. Nie wiadomo czy Kacper Woryna będzie zdolny do jazdy w niedzielę. Jedno jest pewne. Jeśli nie będzie w pełni sił to nie wystartuje.

Dla Frederika Lindgrena, Maksyma Drabika i Mikkela Michelsena będzie to mecz szczególny. Zawodnicy ci wystąpią przeciwko swoim dotychczasowym drużynom. Czy przez to będzie ciążyła na nich większa presja? Nie wiadomo. A przekonamy się o tym już w niedzielę wieczorem.

Zapowiadane składy:

Platinum Motor Lublin
1. Jarosław Hampel
2. Dominik Kubera
3. Fredrik Lindgren
4. Jack Holder
5. Bartosz Zmarzlik
6. Kacper Grzelak
7. Mateusz Cierniak

Tauron Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Jakub Miśkowiak
11. Maksym Drabik
12. Kacper Woryna
13. Mikkel Michelsen
14. Kajetan Kupiec
15. Franciszek Karczewski

Początek meczu: niedziela 16 kwietnia, godz. 19:15. Transmisja Canal+ Sport 5.