W pierwszym meczu 5 kolejki Motor zmierzy się w piątek 7 maja o godz. 18:00 z Apatorem Toruń. Motor od początku sezonu prezentuje równą, wysoką formę. Zawodnicy z Lublina przegrali tylko jeden mecz wyjazdowy, z będącą w doskonałej dyspozycji, Stalą w Gorzowie. W ostatniej kolejce koziołki pokonały na wyjeździe Falubaz. Apator wygrywa swoje mecze domowe i przegrywa na wyjazdach. Ale jak do tej pory Torunianie walczyli na wyjazdach ze Spartą i Unią.

W składzie gospodarzy zastosowano „tradycyjny” manewr taktyczny. Dominik Kubera wystąpi z numerem 16 i zapewne będzie zastępował widniejące w składzie z nr 12 Marka Kariona. Poza tym skład Motoru bez zmian. Silni juniorzy gospodarzy są bardzo groźni, nie tylko na swoim torze i „robią różnice”.

W składzie Apatora widnieją natomiast Petr Chlupac i Justin Stolp. Ten drugi – zgodnie z „tradycją” – zostanie zastąpiony przez Karola Żupińskiego. Czech najprawdopodniej zostanie w podstawowym zestawieniu Apatora, gdyż pod ósemką wystąpi Robert Lambert. Obecnie nikt nie zaryzykuje siedmioosobowego składu, mając w pamięci przypadek Sparty w Grudziądzu.

Mecz w piątek 7 maja o godz.18:00. Transmisja Eleven Sports 1.

Sędzia: Michał Sasień.

Awizowane składy obu drużyn na mecz w Lublinie: