Po zajęciu drugiego miejsca (przed zawodnikami Motoru) przez młodzieżowców Sparty podczas pierwszego półfinałowego czwórmeczu o DMPJ w Lublinie, apetyty na pewno były większe. Wydawało się, że wrocławscy juniorzy są w stanie nawiązać walkę z młodzieżowcami z Lublina w batalii o finał DMPJ. Niestety już w drugim czwórmeczu w Lesznie wygrali młodzieżowcy Motoru przed rówieśnikami z Częstochowy i Wrocławia. Gospodarze ukończyli drugi półfinał w tej grupie na czwartym miejscu.

We wtorek 10 sierpnia rozegrano trzeci czwórmecz półfinałowy drugiej grupy DMPJ w Częstochowie.

Młodzi Spartanie przystąpili do tych zwodów brakiem kontuzjowanego Bartosza Curzytka za którego każdy z pozostałych zawodników wrocławskich mógł wystąpić raz podczas tych zawodów.

W półfinałowym turnieju w Częstochowie zanotowano kilka upadków, z czego jeden bardzo groźny. Czasu wymagało naprawienie bandy. Po XIII biegu nad stadionem Włókniarza zaczął padać deszcz. Odjechano jeszcze tylko trzy biegi i po XVI wyścigu czwórmecz w grupie 2 DMPJ uznano za odbyty.

Ostatecznie w zawodach najlepsi byli zawodnicy Motoru Lublin, którzy uzyskali 32 punkty. O jedno oczko mniej zdobyli gospodarze wtorkowej imprezy. Na trzecim miejscu zawody ukończyli młodzi żużlowcy Unii Leszno II z 19 punktami w swoim dorobku. Czwarte miejsce, zajęła drużyna Sparty Wrocław z 11 oczkami na koncie.

Przemysław Liszka w 5 biegu na trzeciej pozycji zanotował defekt i stracił swój najlepszy silnik.

W wyścigu 8 Keynan Rew wjechał w chcącego go przyblokować Mateusza Jabłońskiego. Zawodnik Motoru upadł, a sędzia wykluczył młodziezowca Unii.

Fatalny upadek miał miejsce w kolejnym biegu. Przed wejściem w drugi wiraż pierwszego okrążenia Michał Curzytek i Kajetan Kupiec szczepili się motocyklami i z ogromną prędkością uderzyli w dmuchaną bandę. Zawodnik gospodarzy dodatkowo został uderzony motocyklem. Młodzieżowiec Włókniarza na noszach został przeniesiony do karetki. Kupiec opuścił tor w ambulansie i po przewiezieniu do szpitala okazało się, że młody zawodnik Włókniarza nie ma złamań. Jest podejrzenie wstrząśnienia mózgu. Takie informacje przekazano w mediach społecznościowych kluby z Częstochowy.

Michał Curzytek wstał o własnych siłach ale jako sprawca tego wypadku został wykluczony z powtórki. Dodatkowo zawodnik Sparty nie miał na czym kontynuować zawodów i wycofał się z tego turnieju.

W XVI biegu na trzecim okrążeniu Mateusz Panicz zaliczył upadek. Wstał o własnych siłach, ale pojechał do szpitala na prześwietlenie.

Po trzech turniejach półfinałowych w drugiej grupie DMPJ na czele znajdują się drużyny Motoru i Włókniarza z dorobkiem po 10 punktów. Trzecia jest ekipa Sparty z 6 punktami a czwarte miejsce zajmuje Unia Leszno II z dorobkiem 4 punktów.

Motor i Włókniarz awansowały do finału DMPJ.

Ostatni turniej półfinałowy w tej grupie odbędzie się w najbliższy czwartek 12.08. br. na torze Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu.

Wyniki czwórmeczu DMPJ w Częstochowie:
2. Włókniarz Częstochowa 31 pkt
1. Jakub Miśkowiak 7 (t,2,3,2)
2. Mateusz Świdnicki 10 (2,3,2,3)
3. Franciszek Karczewski 9 (3,2,1,3)
4. Kajetan Kupiec 5 (3,2,-,ns)

3. Unia II Leszno 19 pkt
13. Olivier Buszkiewicz 5 (0,2,2,1)
14. Keynan Rew 2 (2,w,-,-)
15. Antoni Mencel 3 (0,-,1,2)
16. Maksym Borowiak 3 (-,1,0,2)
20. Kacper Pludra 6 (3,t,2,1)

4. Sparta Wrocław 11 pkt
5. Mateusz Panicz 4 (1,1,1,1,u)
6. Przemysław Liszka 3 (1,d,0,2,0)
7. Bartosz Curzytek ns (-,-,ns,ns)
8. Michał Curzytek 4 (1,3,w,ns)

Bieg po biegu:
1. Kupiec, Rew, Panicz, Młynarski
2. Karczewski, Jabłoński, Liszka, Buszkiewicz
3. Lampart, Świdnicki, M. Curzytek, Mencel
4. Pludra, Ciernia, Panicz, Miśkowiak (t)
5. Lampart, Kupiec, Borowiak, Liszka (d)
6. Cierniak, Karczewski, Panicz, Pludra
7. Świdnicki, Buszkiewicz, Młynarski (w), B. Curzytek (ns)
8. M. Curzytek, Miśkowiak, Jabłoński, Rew (w)
9. Cierniak, Buszkiewicz, Kupiec (-), M. Curzytek (w)
10. Lampart, Pludra, Karczewski, Liszka
11. Jabłoński, Świdnicki, Panicz, Borowiak
12.Miśkowiak, Liszka, Mencel, Młynarski
13. Karczewski, Borowiak, Młynarski, M. Curzytek (ns)
14. Jabłoński, Mencel, Kupiec (ns), B. Curzytek (ns)
15. Świdnicki, Cierniak, Pludra, Liszka
16. Lampart, Miśkowiak, Buszkiewicz, Panicz (u)