W najbliższą sobotę 08.05.br, w Żołędowie trzech młodych zawodników Szarży Wrocław wystąpi w turniejach o Indywidualny Puchar Polski. Tego dnia na torze Mustanga odbędzie się pierwsza (z trzech) runda Indywidualnego Pucharu Polski Kobiet, Kadetów i Młodzików.

W turnieju młodzików wystartuje dwóch Wrocławian: Paweł Szkudlarek oraz Michał Kubiński. W zmaganiach kadetów wystąpi Błażej Wołoszyn. Dla wychowanków Szarży Kubińskiego i Wołoszyna będą to pierwsze speedrowerowe zawody ogólnopolskie. Wrocławianie zdążyli już zapoznać się z torem w Żołędowie, gdyż 25 kwietnia w ramach III rundy DMP w dywizji B walczyli tam z miejscowym Mustangiem.

Paweł Szkudlarek w speedrowerze startuje od 2019 r. W ubiegłym sezonie był min.:
II wicemistrzem Polski do lat 14 w Olimp Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Speedrowerze w kat Młodzik Gniezno 29-30.08.2020.

Na torze w Żołędowie Paweł zajął III miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych Młodzików w Speedrowerze Gmina Osielsko/Żołędowo 20.06.2020,

Dla ratela z dywizji A taka rywalizacja nie jest żadną nowością.

Znamy już wyniki losowania numerów startowych zawodów IPP w Żołędowie.

O godz. 13:30 zawody rozpoczną kadeci. Z numerem 12 wystąpi Błażej Wołoszyn. Błażej w trzecim biegu wystartuje z pola B, w ósmym z D. W dziesiątym wyścigu ma pole A, w 13 – pole D. Zawody zakończy startując z pola C w wyścigu 19.

O godz. 15:00 startują młodzicy.W stawce 16 zawodników Michał Kubiński ma numer 7, a Paweł Szkudlarek – numer 12. Tak o losowaniu na swojej stronie Paweł Szkudlarek Cycle Speedway Rider napisano po losowaniu numerów startowych: Już jutro Paweł wystartuje w pierwszych indywidualnych zawodach w Żołędowie o godzinie 15:00. Znamy już zestaw pól startowych, losowanie wypadło dobrze! Jednak wszystko pokaże tor.

Michał Kubiński zawody rozpocznie z pola B w biegu 2, bieg 7 to pole C. W biegu 12 i 13 Michał wystąpi z pola A. W 18 wyścigu ma pole D.

Paweł Szkudlarek IPP zaczyna z pola B w biegu 3. Później bieg ósmy i pole D. 10 wyścig i pole A. 13 bieg to pole D, a w 19 Paweł wystąpi z pola C.

Wrocławskie ratele będą walczyć razem w biegu 13. Paweł Szkudlarek wystartuje z pola D, a Michał Kubiński z pola A. Ich przeciwnikami będą wtedy Sebastian Wieliński (B) z BTS, oraz Hubert Gaicki (C) z Omegi.

Wszystkim zawodnikom Szarży startującym w pierwszej rundzie IPP życzymy powodzenia!

Paweł Szkudlarek, fot. Justyna Wojczyńska