Już dziś, we wtorek 25 lipca br. rozpoczyna się druga faza tegorocznej rywalizacji w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. W pierwszej fazie DMPJ wystartowały 22 drużyny podzielone na pięć grup.

Do dalszego etapu rywalizacji awansowało 16 drużyn wg klucza: po trzy najlepsze zespoły z każdej grup oraz jedna drużyna, która zajęła w swojej grupie czwarte miejsce z najlepszym dorobkiem punktowym wszystkich czwartych ekip.

WTS Sparta Wrocław zajęła w Grupie E czwarte miejsce, ale z Orłem Łódź Wrocławianie przegrali gorszym stosunkiem małych punktów. I to właśnie młodzi Spartanie znaleźli się jako 16 ekipa w ćwierćfinale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów sezonu 2023.

Czwórmecze tej fazy rozgrywek odbędą się 25 i 26 lipca oraz 2 i 9 sierpnia.

Cyfra jeden na poniższym zestawieniu oznacz, iż dana drużyna jest gospodarzem turnieju ćwierćfinałowego. I tak np. w Grupie 1 WTS Sparta Wrocław gościć będzie pozostałe zespoły 9 sierpnia br.

Drużyna ze stolicy Dolnego Śląska trafiła do bardzo silnej Grupy I w której wystąpią oprócz nich Abramczyk Polonia Bydgoszcz, Agromix Polcopper Unia Leszno oraz Orlen Cellfast Wilki Krosno. Tylko z drugiej strony trzeba stwierdzić, iż w tej fazie rozgrywek nie ma już słabych drużyn.

Podział na grupy ćwierćfinałowe DMPJ 2023:

Źródło: PZM

Zdjęcie: Bogielczyk Foto