We wtorek 15 czerwca młodzieżowcy rozpoczęli zmagania w ćwierćfinałowych grupach drużynowych mistrzostw Polski juniorów. Sparta Wrocław w grupie IV rozpoczęła zmagania czwórmeczem w Gorzowie Wlkp.

W drużynie gospodarzy po raz pierwszy w „dorosłym” żużlu pokazał się Oskar Paluch, syn byłego żużlowca min. Stali Gorzów – Piotra Palucha. Ten zawodnik doskonale radził sobie w klasie 250. Przyszedł czas na debiut w klasie 500 ccm. Zawody rozpoczął wspaniale. Ale później zaliczył dwa upadki i w ostatnim biegu nie wystapił.

Czwórmecz w Gorzowie wygrali bardzo dobrze dysponowani tego dnia młodzi zawodnicy łotewscy. Francis Gusts przegrał swój pierwszy start z najlepszym zawodnikiem gospodarzy – Wiktorem Jasińskim (13 pkt – najlepszy zawodnik gorzowski). Później wygrywał już wszystkie swoje biegi. Zdobył łącznie 14 punktów i był najlepszym zawodnikiem zawodów w Gorzowie.

A jak wypadli Spartanie? Występ wrocławskich młodzieżowców należy uznać za udany. Zawodnicy Sparty pokazali, że są drużyną. Może indywidualnych zwycięstw było troszkę za mało, ale z drugiej strony Wrocławianie tylko dwukrotnie przyjeżdżali do mety bez punktu.

Przemysław Liszka po raz kolejny pokazał, że wyjątkowo „leży” mu gorzowski owal. Był najlepszym zawodnikiem w ekipie ze stlicy Dolnego Śląska, gromadząc na swoim koncie 11 punktów. W biegu dla zawodników z największą ilością punktów uległ tylko Francisowi Gustsowi.

Początkowo nic nie zapowiadało dobrego wyniku Sparty. Po trzech pierwszych startach Wrocławianie byli na ostatnim miejscu. Dzięki wygranej Liszki pierwszą serię Spartanie ukończyli już na trzecim miejscu, o jeden punkt wyprzedzając Polonię Bydgoszcz. Przez całe zawody „trwał pościg” zawodników ze stolicy Dolnego Śląska za rywalami z Gorzowa i Daugavpils. Gospodarze prowadzili praktycznie przez całe zawody. Po zakończeniu serii 16 biegów części zasadniczej Stal o jeden punkt wyprzedzała Lokomotiv i o pięć Spartę. W czterech ostatnich biegach gospodarze roztrwonili całą przewagę i ostatecznie zajęli dopiero trzecie miejsce.

Spartanie w ostatniej serii uzyskali dziewięć punktów i ostatecznie zajęli w tym czwórmeczu drugie miejsce, o dwa oczka wyprzedzając Stal Gorzów.

Kolejny turniej w tej grupie DMPJ już we środę 16.06 ponownie na stadionie w Gorzowie Wlkp.