Zgodnie z zapowiedzią 2 listopada 2022 mistrzowie Polski przedstawili skład na sezon 2023 PGE Ekstraligi. Wydarzenie odbyło się w nietypowym miejscu, bo na lotnisku w Lublinie.

A tak zapowiadali tę imprezę mistrzowie Polski:

Już 02.11.2022 o godzinie 16:00 na Lublin Airport LUZ odsłonimy karty nadchodzącego sezonu – dołączcie do nas. Osoby, które będą miały możliwość pojawienia się na lotnisku zachęcamy do skorzystania z pociągu, który o godzinie 15:30 wystartuje spod PKP Lublin. Parking lotniskowy będzie dostępny bez dodatkowej opłaty. Więcej informacji na temat możliwości transportu do Airport Lublin przekażemy w kolejnych postach.

Zawodnicy, którzy wzmocnili drużynowych mistrzów Polski pojawili się na lotnisku w Lublinie przylatując samolotem z Warszawy. Liczne grono kibiców na własne oczy przekonało się, jacy zawodnicy będą w przyszłym roku bronić tytułu mistrzowskiego.

W środowe popołudnie, Motor Lublin zaprezentował skład na sezon 2023 PGE Ekstraligi. Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia. Do drużyny mistrzów Polski dołączyli Bartosz Zmarzlik, Fredrik Lindgren i Jack Holder.

Wcześniej pozostanie w drużynie zadeklarowali Dominik Kubera, Jarosław Hampel i Mateusz Cierniak.

Motor Lublin sprowadził do swojego teamu najlepszego zawodnika PGE Ekstraligi, trzykrotnego mistrza świata Bartosza Zmarzlika (średnia 2.679 pkt/bieg). Do drużynowych mistrzów Polski dołączyli czołowi rajzerzy speedway ekstraligi  – Lindgren, który startując we Włókniarzu Częstochowa w zakończonym sezonie był czternastym żużlowcem speedway ekstraligi, ze średnią prawie 2 punkty na bieg (1,955 pkt/bieg). Jack Holder w wielu meczach swojej drużyny zawodził, ale koniec sezonu pokazał, że drzemią w nim ogromne możliwości.

W 2023 roku w Motorze nie wystąpią zawodnicy, którzy już wcześniej pożegnali się z kibicami. Niedoceniany finansowo Mikkel Michelsen obrał kierunek przeciwny do Lindgrena, podobnie jak Maksym Drabik. Innego pracodawcę znalazł już podstawowy junior w 2022 roku Wiktor Lampart.

Prezentacja zawodników Motoru Lublin:

Zdjęcie: materiały prasowe