Mistrzostwa FIM Oceanii, które miały odbyć się 30 stycznia na australijskim torze Gillman, zostały przełożone.

Również finały o mistrzostwo Australii w klasie 250 cc do lat 21 i poniżej 16 lat, zaplanowane na 29 stycznia w Adelajdzie zostały przełożone.

W związku z ograniczeniami w przemieszczaniu się pomiędzy poszczególnymi stanami w Australii, mistrzostwa FIM Oceanii, Które w ubiegłym roku wygrał Jack Holder, zostały przełożone na listopad 2021 r. Młodzieżowe mistrzostwa Australii u21 i u16 zostały przeniesione na drugą połowę bieżącego roku. W ubiegłym sezonie w zawodach tych tryumfował Jaimon Lidsey.

Przełożenie na listopad lub grudzień Mistrzostw Australii, wynika z decyzji Australijskiej Federacji Motocyklowej, ze względu na ograniczenia w podróżach krajowych i zagranicznych.

Na oficjalnej stronie dotyczącej mistrzostw Australii zamieszczono następujące oświadczenie (za speedwaygp.com):

„FIM Oceania, Motorcycling Australia i Gillman Speedway z ogromnym rozczarowaniem ogłaszają przełożenie FIM Oceania Speedway Championship 2021, Australian Speedway U-21 Championship i Australian Under-16 250 cc Championship z powodu ograniczeń w przemieszczaniu się, związanych z Covid-19.
Mistrzostwa miały się odbyć 29 i 30 stycznia na torze Gillman Speedway w Australii Południowej, jednak ze względu na obecne ograniczenia i ich wpływ na obecność uczestników zawodów podjęto trudną decyzję o przełożeniu dwudniowych zawodów. 
W lutym wielu zawodników wybierze się za ocean, na zawody żużlowe rozgrywane na półkuli północnej. W związku z powyższym, FIM Oceania przełożyło Mistrzostwa FIM Oceania do listopada br z terminem do potwierdzenia. 
Motorcycling Australia będzie nadal współpracować z Gillman Speedway w celu znalezienia alternatywnych terminów mistrzostw 250 cm3 do lat 21 i 16 w drugiej połowie 2021 r. FIM Oceania i Motorcycling Australia pragną podziękować firmie Gillman Speedway za ich znaczącą pracę w przygotowaniach do tych mistrzostw oraz fanom i zawodnikom za zrozumienie. Kolejne szczegóły dotyczące nadchodzących wydarzeń zostaną ogłoszone w najbliższych miesiącach.”