Aktualny mistrz świata na żużlu – Tai Woffinden wraca na tor! Po prawie dwumiesięcznej absencji spowodowanej kontuzją w meczu ligowym Sparty Wrocław z Motorem Lublin (więcej tutaj) Tai poinformował na swoim oficjalnym profilu w mediach społecznościowych o planowanym występie podczas GP we Wrocławiu.

Update: after having an appointment today with Pawel Reichert we are happy that the bone is stable enough and its time...

Opublikowany przez Tai Woffinden Czwartek, 1 sierpnia 2019

Przypomnijmy, po brutalnym faulu Grigorija Łaguty Brytyjczyk doznał złamania kręgu T3, złamania łopatki oraz miał stłuczone płuca. Zgodnie z tym co napisał Woffinden, piątkowa sesja treningowa/kwalifikacyjna będzie jego pierwszym kontaktem z motocyklem po długotrwałej rehabilitacji. Znajdujący się aktualnie na 16. pozycji w klasyfikacji generalnej Brytyjczyk nie ma już szans na obronę mistrzowskiego tytułu sprzed roku. Zapewne będzie się koncentrował na znalezieniu w pierwszej ósemce końcowej klasyfikacji i awansie do przyszłorocznego cyklu bez konieczności przydzielenia stałej dzikiej karty.

Kolejną szansę startu w rundzie GP dostanie Max Fricke, który pojedzie w zastępstwie za Lamberta. Ten z kolei jest kontuzjowany (pęknięte kręgi TH4 oraz TH5) po 2. rundzie Indywidualnych Mistrzostw Europy (SEC) w Toruniu (więcej tutaj). Podczas sobotniego turnieju we Wrocławiu zobaczymy więc czterech zawodników gospodarzy (Woffinden, Janowski, Drabik, Fricke). Piąty – Przemysław Liszka, będzie rezerwowym.

Aktualna, przejściowa klasyfikacja Speedway Grand Prix znajduje się tutaj.

Zachęcamy również do zapoznania się z historią (w pigułce) turniejów Grand Prix rozgrywanych we Wrocławiu (tutaj).

Autor zdjęcia: Afanasyev Sergey