W niedzielę 24 kwietnia odbyły się wszystkie zaplanowane mecze w ramach rywalizacji o drużynowe mistrzostwo Polski w superlidze i 1 lidze. Wyniki drugiej kolejki nie przyniosły niespodzianek. Wygrywali faworyci poszczególnych spotkań.

Wzmocniona Marcinem Szymańskim Autojazda Mustang Żołędowo uległa na wyjeździe drużynie TSŻ Schoenberger Toruń. 24 kwietnia przejdzie do historii klubu z Wrocławia. Po raz pierwszy bowiem w rozgrywkach CS Superligi Aquapark Szarża wygrała mecz wyjazdowy. W marcu ratele w test meczu pokonały Świętochłowiczan na Skałce.

Po wyjazdowym zwycięstwie we Wrocławiu wysoką wygraną zanotowała drużyna Aseko Orła Gniezno. Mistrzowie Polski na własnym torze nie dali szans beniaminkowi z Kaszczorka.

Rajderem kolejki został, po bardzo dobrym występie w Świętochłowicach, zawodnik Aquapark Szarży Wrocław – Paweł Szkudlarek. Gratulacje!

W pierwszej lidze faworyci rozgrywek Szawer Leszno i Omega Ostrów Wlkp. odniosły wysokie zwycięstwa.

Wyniki 2 kolejki spotkań w CS Superlidze 24.04.br:

MS ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE – AQUAPARK SZARŻA WROCŁAW 65 – 90

MS ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE: 65
11. Marek Pronobis (2,1,4,3) 10
12. Kacper Włodarz (1,-,-,3) 4
13. Patryk Bielaczek (3,4,3,2,2*,2*) 16+2
14. Dawid Pacek (1,-,-,-) 1
15. Piotr Kuder (w,2,3,1,1) 7
16. Jakub Jajeśniak (3,4,3,1,2*,3) 16+1
17. Braian Charbich (2*,2,w,-) 4+1
18. Kamil Bielaczek (3,1) 4
19. Igor Orłowski (w,1,2) 3
20. Konrad Piechota NS

AQUAPARK SZARŻA WROCŁAW: 90
1. Kamil Niemiec (3*,2,2,4,4) 15+1
2. Dawid Bas (4,3*,4,4,4) 19+1
3. Damian Natoński (4,3,2*,4,3*) 16+2
4. Wiktor Czerwiński (2,4,-,2) 8
5. Dariusz Pilas (w,4,-,-) 4
6. Paweł Szkudlarek (4,3,4,4,1) 16
7. Błażej Wołoszyn (1,1,2,1) 5
8. Edan Morton (3) 3
9. Damian Wojczyński (3*,1) 4+1

BIEG PO BIEGU:
1. Paweł Szkudlarek, Jakub Jajeśniak, Braian Charbich, Błażej Wołoszyn 5:5 (5:5)
2. Dawid Bas, Kamil Niemiec, Marek Pronobis, Kacper Włodarz 3:7 (8:12)
3. Damian Natoński, Patryk Bielaczek, Wiktor Czerwiński, Dawid Pacek 4:6 (12:18)
4. Jakub Jajeśniak, Paweł Szkudlarek, Piotr Kuder (W), Dariusz Pilas (W) 4:3 (16:21)
5. Patryk Bielaczek, Damian Natoński, Braian Charbich, Błażej Wołoszyn 6:4 (22:25)
6. Dariusz Pilas, Dawid Bas, Piotr Kuder, Igor Orłowski (W) 2:7 (24:32)
7. Wiktor Czerwiński, Kamil Bielaczek, Kamil Niemiec, Marek Pronobis 4:6 (28:38)
8. Paweł Szkudlarek, Jakub Jajeśniak, Błażej Wołoszyn, Braian Charbich (W) 3:6 (31:44)
9. Dawid Bas, Patryk Bielaczek, Kamil Niemiec, Igor Orłowski 4:6 (35:50)
10. Marek Pronobis, Edan Morton, Damian Natoński, Kamil Bielaczek 5:5 (40:55)
11. Paweł Szkudlarek, Damian Wojczyński, Patryk Bielaczek, Jakub Jajeśniak 3:7 (43:62)
12. Damian Natoński, Piotr Kuder, Jakub Jajeśniak, Błażej Wołoszyn 5:5 (48:67)
13. Dawid Bas, Marek Pronobis, Patryk Bielaczek, Damian Wojczyński 5:5 (53:72)
14. Kamil Niemiec, Kacper Włodarz, Wiktor Czerwiński, Piotr Kuder 4:6 (57:78)
15. Kamil Niemiec, Damian Natoński, Igor Orłowski, Piotr Kuder 3:7 (60:85)
16. Dawid Bas, Jakub Jajeśniak, Patryk Bielaczek, Paweł Szkudlarek 5:5 (65:90)

*****

ASEKO ORZEŁ GNIEZNODRWĘCA KASZCZOREK 105 – 54

ASEKO ORZEŁ GNIEZNO: 105
11. Paweł Kozłowski (3*,3*,4,-) 10+2
12. Michał Nowak (4,4,-,-,3*) 11+1
13. Łukasz Kokott (3*,-,3*,-,4) 10+2
14. Szymon Rząd (4,4,-,3*) 11+1
15. Piotr Kupczyk (3*,d,-,4,4) 11+1
16. Michał Menz (2,-,3*,1) 6+1
17. Arkadiusz Graczyk (4,3*,4,2) 13+1
18. Mikołaj Menz (4,4,4,3*) 15+1
19. Łukasz Łaniecki (4,4,4) 12
20. Radosław Sieradzki (3*,3*) 6+2

DRWĘCA KASZCZOREK: 54
1. Bartosz Fryckowski (2,2,2,3,2,1) 12
2. Nikodem Mlek (1,3,1,2,1,1) 9
3. Aleksander Zieliński (2,2,2,2*,2) 10+1
4. Bartłomiej Sikorski (1,1,1,-) 3
5. Dawid Jeziorek (2,2,-,1,2) 7
6. Kamil Kubicki (1,1,2,1) 5
7. Adrian Olkowski (3,1,1,3) 8

BIEG PO BIEGU:
1. Arkadiusz Graczyk, Adrian Olkowski, Michał Menz, Kamil Kubicki 6:4 (6:4)
2. Michał Nowak, Paweł Kozłowski, Bartosz Fryckowski, Nikodem Mlek 7:3 (13:7)
3. Szymon Rząd, Łukasz Kokott, Aleksander Zieliński, Bartłomiej Sikorski 7:3 (20:10)
4. Mikołaj Menz, Piotr Kupczyk, Dawid Jeziorek, Kamil Kubicki 7:3 (27:13)
5. Łukasz Łaniecki, Arkadiusz Graczyk, Aleksander Zieliński, Adrian Olkowski 7:3 (34:16)
6. Michał Nowak, Nikodem Mlek, Dawid Jeziorek, Piotr Kupczyk (D) 4:5 (38:21)
7. Szymon Rząd, Paweł Kozłowski, Bartosz Fryckowski, Bartłomiej Sikorski 7:3 (45:24)
8. Arkadiusz Graczyk, Michał Menz, Kamil Kubicki, Adrian Olkowski 7:3 (52:27)
9. Mikołaj Menz, Łukasz Kokott, Bartosz Fryckowski, Nikodem Mlek 7:3 (59:30)
10. Paweł Kozłowski, Radosław Sieradzki, Aleksander Zieliński, Bartłomiej Sikorski 7:3 (66:33)
11. Łukasz Łaniecki, Bartosz Fryckowski, Arkadiusz Graczyk, Kamil Kubicki 6:4 (72:37)
12. Mikołaj Menz, Adrian Olkowski, Aleksander Zieliński, Michał Menz 5:5 (77:42)
13. Łukasz Łaniecki, Szymon Rząd, Nikodem Mlek, Dawid Jeziorek 7:3 (84:45)
14. Piotr Kupczyk, Mikołaj Menz, Bartosz Fryckowski, Nikodem Mlek 7:3 (91:48)
15. Piotr Kupczyk, Radosław Sieradzki, Dawid Jeziorek, Nikodem Mlek 7:3 (98:51)
16. Łukasz Kokott, Michał Nowak, Aleksander Zieliński, Bartosz Fryckowski 7:3 (105:54)

*****

TSŻ SCHOENBERGER TORUŃ – AUTOJAZDA MUSTANG ŻOŁĘDOWO 84 – 71

TSŻ SCHOENBERGER TORUŃ: 84
11. Borys Wojciechowski (2*,3,w,3,3) 11+1
12. Karol Krajewski (3,3,2,4) 12
13. Arkadiusz Szymański (3,3*,4,3,3) 16+1
14. Jakub Sawiński (2*,w,1,1) 4+1
15. Jakub Kościecha (4,2*,4,3*,2) 15+2
16. Kosma Syrkowski (3*,2,4,2,2*) 13+2
17. Filip Kowalski (4,4,3*,2*) 13+2
18. Paweł Cegielski NS
19. Fryderyka Wojciechowska NS

AUTOJAZDA MUSTANG ŻOŁĘDOWO: 71
1. Arkadiusz Słysz NS
2. Marcin Szymański (4,4,3,3,4,4) 22
3. Robert Bedra (4,w,-,-) 4
4. Radosław Morawiak (1,4,4,w,4) 13
5. Sebastian Morawiak (3,1,3*,4,2,w) 13+1
6. Marcel Świątkowski (2,1,2,1) 6
7. Zuzanna Klett (1,2,1,1) 5
8. Oliwia Wilbrandt NS
9. Kamil Wilbrandt NS
10. Maciej Stefański (1,2,2*,2,1) 8+1

BIEG PO BIEGU:
1. Filip Kowalski, Kosma Syrkowski, Marcel Świątkowski, Zuzanna Klett 7:3 (7:3)
2. Marcin Szymański, Karol Krajewski, Borys Wojciechowski, Maciej Stefański 5:5 (12:8)
3. Robert Bedra, Arkadiusz Szymański, Jakub Sawiński, Radosław Morawiak 5:5 (17:13)
4. Jakub Kościecha, Sebastian Morawiak, Kosma Syrkowski, Marcel Świątkowski 6:4 (23:17)
5. Filip Kowalski, Arkadiusz Szymański, Zuzanna Klett, Robert Bedra (W) 7:2 (30:19)
6. Marcin Szymański, Karol Krajewski, Jakub Kościecha, Sebastian Morawiak 5:5 (35:24)
7. Radosław Morawiak, Borys Wojciechowski, Maciej Stefański, Jakub Sawiński (W) 3:6 (38:30)
8. Kosma Syrkowski, Filip Kowalski, Marcel Świątkowski, Zuzanna Klett 7:3 (45:33)
9. Arkadiusz Szymański, Marcin Szymański, Maciej Stefański, Jakub Sawiński 5:5 (50:38)
10. Radosław Morawiak, Sebastian Morawiak, Karol Krajewski, Borys Wojciechowski (W) 2:7 (52:45)
11. Sebastian Morawiak, Arkadiusz Szymański, Filip Kowalski, Marcel Świątkowski 5:5 (57:50)
12. Jakub Kościecha, Marcin Szymański, Kosma Syrkowski, Zuzanna Klett 6:4 (63:54)
13. Marcin Szymański, Borys Wojciechowski, Sebastian Morawiak, Jakub Sawiński 4:6 (67:60)
14. Karol Krajewski, Jakub Kościecha, Maciej Stefański, Radosław Morawiak (W) 7:2 (74:62)
15. Radosław Morawiak, Borys Wojciechowski, Kosma Syrkowski, Maciej Stefański 5:5 (79:67)
16. Marcin Szymański, Arkadiusz Szymański, Jakub Kościecha, Sebastian Morawiak (W) 5:4 (84:71)

*****

Wyników spotkań drugiej kolejki CS 1. Ligi

PKS VICTORIA POCZESNA – ZKS ZIELONA GÓRA 100 – 58

PKS VICTORIA POCZESNA: 100
11. Daniel Ordon (3*,3*,3*,3*,4) 16+4
12. Tomasz Włodarczyk (4,w,4,-) 8
13. Mateusz Złotnicki (4,4,4,4,4) 20
14. Jan Knapiński (3*,4,2,4,2) 15+1
15. Sebastian Paruzel (4,4,4,4,3*) 19+1
16. Marcel Gabor (4,2,3*,1) 10+1
17. Oskar Dusiński (3*,3*,4,1) 11+2
18. Arkadiusz Dudek NS
19. Maksymilian Dudek (1) 1
20. Sandra Charbich NS

ZKS ZIELONA GÓRA: 58
1. Bartosz Wojtal (1,1,-,3,1) 6
2. Artur Kurdyk (2,-,1,1) 4
3. Paweł Kokot (w,2,2,3,1) 8
4. Adrian Mokras (2,2,1,2*,2) 9+1
5. Krystian Górniaczyk (3,2,2*,-) 7+1
6. Franciszek Zarański (1,1,1,3) 6
7. Tomasz Wojciechowski (2,1,2,2*) 7+1
8. Kacper Drozdowski (3,3,2,3) 11

BIEG PO BIEGU:
1. Marcel Gabor, Oskar Dusiński, Tomasz Wojciechowski, Franciszek Zarański 7:3 (7:3)
2. Tomasz Włodarczyk, Daniel Ordon, Artur Kurdyk, Bartosz Wojtal 7:3 (14:6)
3. Mateusz Złotnicki, Jan Knapiński, Adrian Mokras, Paweł Kokot (W) 7:2 (21:8)
4. Sebastian Paruzel, Krystian Górniaczyk, Marcel Gabor, Franciszek Zarański 6:4 (27:12)
5. Mateusz Złotnicki, Oskar Dusiński, Paweł Kokot, Tomasz Wojciechowski 7:3 (34:15)
6. Sebastian Paruzel, Kacper Drozdowski, Krystian Górniaczyk, Tomasz Włodarczyk (W) 4:5 (38:20)
7. Jan Knapiński, Daniel Ordon, Adrian Mokras, Bartosz Wojtal 7:3 (45:23)
8. Oskar Dusiński, Marcel Gabor, Tomasz Wojciechowski, Franciszek Zarański 7:3 (52:26)
9. Mateusz Złotnicki, Kacper Drozdowski, Jan Knapiński, Artur Kurdyk 6:4 (58:30)
10. Tomasz Włodarczyk, Daniel Ordon, Paweł Kokot, Adrian Mokras 7:3 (65:33)
11. Mateusz Złotnicki, Franciszek Zarański, Krystian Górniaczyk, Oskar Dusiński 5:5 (70:38)
12. Sebastian Paruzel, Paweł Kokot, Tomasz Wojciechowski, Marcel Gabor 5:5 (75:43)
13. Jan Knapiński, Daniel Ordon, Kacper Drozdowski, Artur Kurdyk 7:3 (82:46)
14. Sebastian Paruzel, Bartosz Wojtal, Adrian Mokras, Maksymilian Dudek 5:5 (87:51)
15. Daniel Ordon, Kacper Drozdowski, Jan Knapiński, Bartosz Wojtal 6:4 (93:55)

*****

OS OMEGA INFORNET.EU OSTRÓW WLKP. – SZARŻA II WROCŁAW 95 – 65

OS OMEGA INFORNET.EU OSTRÓW WLKP.: 95
11. Michał Małecki (3*,4,-,3*) 10+2
12. Mariusz Małecki (4,3*,4,4) 15+1
13. Piotr Kasperczak (4,-,-,-) 4
14. Igor Domagała (3*,-,2*,4,1) 10+2
15. Szymon Kowalczyk (4,4,4,-) 12
16. Igor Hoffmann (2,1,-,3*) 6+1
17. Dawid Lis (4,3*,-,3,4) 14+1
18. Maja Rembiok (4,4,2*,2*) 12+2
19. Mikołaj Zieleziński (1,3,1) 5
20. Ksawier Frąszczak (2,2,3) 7

SZARŻA II WROCŁAW: 65
1. Krzysztof Jeryś (1,2*,-,2*,3) 8+2
2. Michał Szmaj (2,1,1,2) 6
3. Franciszek Lignowski (2,2,1,1) 6
4. Arkadiusz Hajost (1,3,3,3) 10
5. Artur Reszelewski (2*,2,4,4,1,2*) 15+2
6. Agata Kaczmarek (3,3,3,1,4) 14
7. Olga Budzińska (1,1,1,2,1) 6

BIEG PO BIEGU:
1. Dawid Lis, Agata Kaczmarek, Igor Hoffmann, Olga Budzińska 6:4 (6:4)
2. Mariusz Małecki, Michał Małecki, Michał Szmaj, Krzysztof Jeryś 7:3 (13:7)
3. Piotr Kasperczak, Igor Domagała, Franciszek Lignowski, Arkadiusz Hajost 7:3 (20:10)
4. Szymon Kowalczyk, Agata Kaczmarek, Artur Reszelewski, Igor Hoffmann 5:5 (25:15)
5. Maja Rembiok, Dawid Lis, Franciszek Lignowski, Olga Budzińska 7:3 (32:18)
6. Szymon Kowalczyk, Mariusz Małecki, Artur Reszelewski, Michał Szmaj 7:3 (39:21)
7. Michał Małecki, Arkadiusz Hajost, Krzysztof Jeryś, Mikołaj Zieleziński 5:5 (44:26)
8. Maja Rembiok, Agata Kaczmarek, Ksawier Frąszczak, Olga Budzińska 6:4 (50:30)
9. Artur Reszelewski, Mikołaj Zieleziński, Igor Domagała, Michał Szmaj 5:5 (55:35)
10. Mariusz Małecki, Arkadiusz Hajost, Ksawier Frąszczak, Franciszek Lignowski 6:4 (61:39)
11. Artur Reszelewski, Dawid Lis, Maja Rembiok, Agata Kaczmarek 5:5 (66:44)
12. Szymon Kowalczyk, Igor Hoffmann, Olga Budzińska, Franciszek Lignowski 7:3 (73:47)
13. Igor Domagała, Michał Małecki, Michał Szmaj, Artur Reszelewski 7:3 (80:50)
14. Mariusz Małecki, Arkadiusz Hajost, Krzysztof Jeryś, Mikołaj Zieleziński 5:5 (85:55)
15. Agata Kaczmarek, Ksawier Frąszczak, Maja Rembiok, Olga Budzińska 5:5 (90:60)
16. Dawid Lis, Krzysztof Jeryś, Artur Reszelewski, Igor Domagała 5:5 (95:65)