Dnia 6 czerwca odbył się mecz 1 Ligi hokeja na trawie kobiet (najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce) pomiędzy zespołami – UKS II Orient Łozina oraz gośćmi – LKS Gąsawa. UKS gra na stałe swoje domowe mecze we Wrocławiu (na stadionie sportowym „Oławka”, ulica Na Niskich Łąkach) i tam odbył się oczywiście ten pojedynek.

Gospodynie przed meczem zajmowały 3 miejsce w tabeli, ich rywalki 4. Mecz sąsiadów z tabeli tak jak przewidywano był wyrównany. Pierwszą i jedyną bramkę w meczu strzeliła dla gości Aleksandra Kranz, pod koniec drugiej kwarty meczu i zawodniczki z Gąsawy zwyciężyły 1-0. Gospodynie miały kilka okazji bramkowych, brakowało jednakże „kropki nad i”.

W czwartej kwarcie priorytetem zespołu gości było utrzymanie korzystnego wyniku, co ostatecznie się udało pomimo groźnych ataków przeciwniczek. Klub z Gąsawy umocnił się na 4 miejscu w tabeli, UKSu nie prześcignął gdyż miał do niego przed spotkaniem sporą stratę punktową. Gospodynie niedzielnego meczu zajmują nadal 3 miejsce w tabeli ligowej.

Przed nami jeszcze tylko ostatnia kolejka rozgrywek rundy zasadniczej. Na „deser” pozostaną nam jeszcze 2 mecze – pierwszej i drugiej drużyny, o złote medale (jeden mecz na boisku pierwszej drużyny po rundzie zasadniczej) oraz trzeciej i czwartej drużyny po rundzie zasadniczej o brązowe medale (jeden mecz, gospodarzem będzie trzecia drużyna).

Hokej na trawie to widowiskowy sport, którego oglądanie może dostarczyć wiele frajdy i emocji. Tak było i w tym meczu, pomimo zaledwie jednej strzelonej bramki.

Kolejny mecz we Wrocławiu odbędzie się już w najbliższą niedzielę (13 czerwca) – zawodniczki UKSu podejmować będą aktualne Mistrzynie Polski – AZS Politechnika Poznańska! Jest już znana godzina zawodów, które odbędą się o 15.30. LKS Gąsawa podejmie natomiast (także 13 czerwca) – LKS Rogowo.

Już teraz wiadomo iż UKS Orient II Łozina zajmie trzecie miejsce po rundzie zasadniczej, będzie więc uczestnikiem (i gospodarzem) meczu o brązowe medale, który ma zostać rozegrany już w niedzielę 20 czerwca (godzina meczu nie jest jeszcze znana) a podejmie w nim czwarty zespół ligi (aktualnie i na koniec rundy zasadniczej) czyli…LKS Gąsawa.

O Mistrzostwo Polski (także 20.06) zagrają natomiast zespoły – AZS Politechnika Poznańska oraz KS Hokej Start Brzeziny. Gospodarz tegoż meczu (ani godzina rozegrania) nie jest jeszcze znany, ponieważ nie wiadomo jeszcze która z drużyn wygra rundę zasadniczą.

Zespoły wystąpiły w składach:

UKS Orient II Łozina: Blaszkiewicz- Szturyło, Zawada, Pietrzak, Basińska, Kucharska Julia, Wypart, Kucharska Aleksandra(K), Repska, Rudkiewicz, Dejneka Trener drużyny: Alicja Blaszkiewicz

LKS Gąsawa: Janowska- Zacharzewska, Kranz, Zielińska, Janicka, Hyla, Mazana, Strykowska, Koc, Wendland Kaja, Balcerzak Julia(K), Strzemkowska, Wendland Maja, Strzyż, Pieczyńska Trener drużyny: Sławomir Mazany

Oprócz opisanego powyżej meczu w ramach kolejki ligowej odbyły się także 2 inne pojedynki. Ich wynik nie jest zaskoczeniem, zwyciężyli w nich zdecydowani faworyci.

Wyniki 9 kolejki meczów:
1.LKS Rogowo – KS Hokej Start Brzeziny wynik meczu 0:11
2.UKHT Ósemka Tarnowskie Góry – AZS Politechnika Poznańska wynik meczu 1:6
3.UKS Orient II Łozina- LKS Gąsawa wynik meczu 0:1

Tabela ligowa po 9 kolejkach spotkań
1.AZS Politechnika Poznańska punktów 23 bramki 37:4
2.KS Hokej Start Brzeziny punktów 23 bramki 31:5
3.UKS Orient II Łozina punktów 17 bramki 11:13
4.LKS Gąsawa punktów 12 bramki 11:22
5.UKHT Ósemka Tarnowskie Góry punktów 6 bramki 11:27
6.LKS Rogowo punktów 0 bramki 4:35

W ramach ostatniej kolejki ligowej dnia 13.06 odbędą się następujące mecze:
LKS Gąsawa – LKS Rogowo
KS Hokej-Start Brzeziny – UKHT Ósemka Tarnowskie Góry
UKS Orient II Łozina – AZS Politechnika Poznańska – godz.15.30

Mini galeria zdjęć autorstwa Pawla Wittchena: