W sobotę 12.12.br oraz w niedzielę 13.12.br Szarża Wrocław zorganizowała na torze na Sępolnie trening dla wszystkich chętnych. Na torze zjawiła się większość zawodników, która będzie występować pod znakiem ratela w przyszłym sezonie. Na torze miał okazję pościgać się gość z Lubania. To pasjonat żużla. Wraz z grupą kolegów mierzą swoje siły na zamiary i postanowili w Lubaniu założyć klub speedrowerowy. Organizatory tego przedsięwzięcia dogrywają sprawy związane z lokalizacją toru oraz związane z wykonaniem nawierzchni. Być może wiosną uda się rozpocząć prace związane z nowym torem. Trzymamy kciuki za powodzenie klubu speedrowerowego w Lubaniu. Generalnie gość Szarży Wrocław był bardzo zadowolony z wizyty na wrocławskim Sępolnie. Tak przedstawił swoje wrażenia na facebookowej tablicy Speedrower Lubań: Cześć. Jestem po weekendzie treningów z Szarżą Wrocław. Osobiście mogę powiedzieć że jeździło się świetnie, a atmosfera jak w rodzinie. W takim razie do zobaczenia chłopaki”.

Na treningu nie było odpuszczania. Po startujących było widać, kto jest na jakim etapie roztrenowania, po zakończonym sezonie. Całość sobotniego treningu zakończył wspólny grill z przysmakami, z wspierającej Szarżę, restauracji Greco.

W niedzielę powtórzono trening. Zjawili się również dwaj żacy trenujący w Szarży. Chłopcy mogli nie tylko pościgać się ze sobą na torze. Obaj na torze wypróbowali profesjonalny rower do speedrowera.

Niestety podczas jednego z wyścigów, gdy na starcie stanęli Paweł Szkudlarek, Mateusz Pacek, Mateusz Ślęzak oraz Wiktor Czerwiński, doszło to upadku Wiktora, któremu ześliznęła się noga z pedału. Jak się okazało młody zawodnik Szarży ma złamaną rękę. Jednak wszyscy wierzą, iż „Wicio” będzie gotowy do startu na początek nowego sezonu. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Oczywiście podczas treningów nie mogło zabraknąć prezesa Adriana Kocura.

Poniżej bieg, podczas którego upadł Wiktor Czerwiński:

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z obu weekendowych treningów Szarży Wrocław:

A tak w sobotę prezezntowała się Szarża na torze: