W sobotę 04.07.br na Motoarenie w Toruniu startuje TAURON SEC – czyli cykl pięciu turniejów o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. W tym sezonie z uwagi na panującą pandemię wszystkie turnieje zostaną rozegrane w Polsce. Serię otwierają i zamykają zawody w Toruniu, a Indywidualnego Mistrza Europy poznamy już 29 lipca.

Czy fakt, iż wszystkie turnieje TAURON SEC rozgrywane są na torach w Polsce sprawi, iż to zawodnik z Polski po raz pierwszy wygra cykl turniejów SEC? Na pewno są na to duże szanse i może w końcu marzenia kibiców o Indywidualnym Mistrzu Europy z Polski w tym roku się spełnią. Ostatnim Indywidualnym Mistrzem Europy w tradycyjnym jednodniowym turnieju był w 2010 r. Sebastian Ułamek (Tarnów, komplet 15 pkt.). Od tamtego czasu żadnemu polskiemu zawodnikowi nie udało się wygrać zawodów o tytuł IME. Od wprowadzenia cyklu SEC w 2013 r. polscy zawodnicy na podium całego cyklu stawali tylko dwa razy: w 2016 Krzysztof Kasprzak był trzeci (2 pkt. za Nickym Pedersenem i przegrany brąz w biegu dodatkowym z V. Milikiem), a w 2018 r. Jarosław Hampel był drugi o 9 pkt. za Leonem Madsenem.

Zawody są silnie obsadzone. Znana jest już pełna lista startowa pierwszych zawodów z cyklu SEC. Po rozlosowaniu numerów startowych wszystkich uczestników zawodów, wiemy już że np. w biegu trzecim na starcie zobaczymy Indywidualnego Mistrza Świata Bartosza Zmarzlika oraz Indywidualnego Mistrza Europy Mikkela Michelsena. W pierwszym biegu natomiast zobaczymy Grigorija Łagutę startującego z numerem 1 w całych zawodach.

Za kontuzjowanego Anrzeja Lebiedieva najpewniej wystartuje pierwszy rezerwowy cyklu Fin Timo Lahti.

Lista startowa 1. finału TAURON SEC 2020: 
1. Grigorij Łaguta (Rosja)
2. Krzysztof Kasprzak (Polska)
3. Vaclav Milik (Czechy)
4. David Bellego (Francja)
5. Nicki Pedersen (Dania)
6. Michael Jepsen Jensen (Dania)
7. Andriej Kudriaszow (Rosja)
8. Kai Huckenbeck (Niemcy)
9. Robert Lambert (Wielka Brytania)
10. Bartosz Zmarzlik (Polska)
11. Mikkel Michelsen (Dania)
12. Andrzej Lebiediew (Łotwa)
13. Kacper Woryna (Polska)
14. Bartosz Smektała (Polska)
15. Leon Madsen (Dania)
16. Peter Ljung (Szwecja)

Rezerwowi:

17. Igor Kopeć-Sobczyński (Polska)
18. Karol Żupiński (Polska)

Początek zawodów w sobotę o godzinie 17:00. Transmisja na kanale Eurosport