Prezes Szarży Wrocław Adrian Kocur bardzo lubi rywalizację. Podczas wyjątkowo śnieżnej zimy przy K1 organizowano treningi na śniegu, w ramach których zawodnicy ścigali się po pokrytym białych puchem owalu.

I tak narodził się zimowy cykl turniejów na śniegu. O poszczególnych edycjach tego wydarzenia pisaliśmy w naszych artykułach Śnieżne ślizgi szarży oraz Kolejne Szarże na śniegu. Ostatecznie udało się odjechać trzy rundy w śnieżnych warunkach na torze.

W jeździe w ekstremalnych warunkach najbardziej wyróżniali się Bartłomiej Matuszek oraz Michał Szmaj. Na śniegu bardzo dobrze radzili sobie również dwaj inni zawodnicy Filu-Bud Szarży II – Witold Strzelec oraz Marek Mutor, którzy, kiedy startowali to plasowali się w ścisłej czołówce.

Jak zwykle bardzo waleczny był Franek Lignowski, który ostatecznie zajął drugie miejsce w całym zimowym cyklu.

Należy również wspomnieć Adriana Kocura, który wsiadł na rower. Prezes zaprezentował się z bardzo dobrej strony. A zmagania zakończył tuż za podium, na czwartym miejscu.

W całym cyklu z dorobkiem 43 punktów zwyciężył Michał Szmaj. Menadżer pierwszej ekipy Szarży doskonale czuł się na śniegu. Nie wiadomo jaki byłby ostateczny wynik rywalizacji, gdyby w ostatniej serii wystąpił Bartłomiej Matuszek, który w pierwszym turnieju pewnie wygrał sześć biegów.

Wynik poszedł w świat. Ale nie to było najważniejsze. Przede wszystkim chodziło o świetną zabawę, oraz o to by nikt nie uległ jakiejś przypadkowej kontuzji.

Klasyfikacja generalna:

  1. Michał Szmaj – 43 pkt. (15,14,14)
  2. Franek Lignowski – 41 pkt. (13,13,15)
  3. Bartłomiej Matuszek – 36 pkt. (24,12,ns)
  4. Adrian Kocur – 27 pkt. (9,6,12)
  5. Dominik Purzyc – 26 pkt. (14,5,7)
  6. Witold Strzelec – 16 pkt. (ns,16,ns)
  7. Marek Mutor – 15 pkt. (15,ns,ns)
  8. Krzystzof Góral – 12 pkt. (ns, 5,7)
  9. Paweł Szkudlarek – 9 pkt. (ns,8,ns)