Już dnia 15 stycznia nasz jedyny obecnie specjalista od jazdy na lodzie – Michał Knapp wystąpi w Rundzie Kwalifikacyjnej Indywidualnych Mistrzostw Świata w szwedzkim Örnskoldsvik. Będą to zawody z których kilku najlepszych zawodników awansuje bezpośrednio do cyklu Mistrzostw Świata 2022 w wyścigach motocyklowych na lodzie.

Jak dotychczas autorowi tekstu nie udało się ustalić ilu dokładnie będzie to zawodników. Stawka rywalizacji na pewno będzie mocna. Przypomnijmy, iż w tym roku odbędą się w IMŚ 3 „podwójne” rundy – mistrza wyłoni więc cykl 6 zawodów.

Tak o przygotowaniach do zawodów (a także o rundzie IME w Tomaszowie Mazowieckim w której niedawno startował Michał Knapp) wypowiada się mechanik (a prywatnie brat) reprezentanta Polski – Arkadiusz Knapp:
W Tomaszowie mieliśmy problemy z zawieszeniem tylnym oraz skrzynią biegów w pierwszym motocyklu, a w drugim motocyklu silnik zaczął tracić kompresję. Na etapie świat „prace stoją” ale zaraz po świętach silnik będzie rozebrany, a do skrzyni biegów będą gotowe już uszkodzone/zużyte elementy, więc skrzynia w jeden dzień powinna być złożona i zamontowana do motocykla . Co do amortyzatora to zakupiliśmy nowy, ale czas realizacji wynosi dwa miesiące. Więc spodziewamy się go w lutym, a w tym czasie nasz stary „amorek” zostanie jeszcze raz zmodernizowany. Dopóki „ładnie mrozi” staramy się jak najszybciej uruchomić jedną maszynę żeby Michał mógł wyjechać na lokalne wylewisko i trenować, zanim pojedziemy do Szwecji.