Dnia 15 stycznia odbędzie się Runda Kwalifikacyjna Indywidualnych Mistrzostw Świata w wyścigach motocyklowych na lodzie. Zawody odbędą się w Örnsköldsvik w Szwecji. Ośmiu najlepszych zawodników uzyska bezpośredni awans do cyklu Grand Prix 2022.

Już wiadomo, iż w gronie uczestników zawodów znajdzie się reprezentant Polski – Michał Knapp. Jest to wspaniała wiadomość dla wszystkich kibiców ice-speedwaya w Polsce. Występ w tak prestiżowych i tak mocno obsadzonych zawodach reprezentanta Polski jest wielką promocją naszego ice-speedwaya na arenie międzynarodowej.

Awans do cyklu Grand Prix 2022 uzyska ośmiu najlepszych zawodników. Na chwilę obecną nie znamy obsady zawodów. Jak już wspomniałem będzie ona na pewno bardzo mocna i zajęcie miejsca premiowanego awansem będzie dla Polaka zadaniem zapewne bardzo trudnym.

Najważniejsze jest to, iż nasz jedyny na chwilę obecną specjalista od jazdy na lodzie nabierze kolejnego doświadczenia rywalizując w silnej międzynarodowej stawce. Miejmy nadzieję iż niebawem będziemy posiadać więcej niż tylko jednego zawodnika.

Kilka lat temu sytuacja była znacznie lepsza, a w roku 2013 w Drużynowych Mistrzostwach Świata wystąpiła nawet nasza reprezentacja, zajmując znakomite 4 miejsce.