Wielkimi krokami zbliża się reaktywowany po latach Memoriał Jakuba Kroczaka. To już w najbliższą sobotę 26.09.2020 o godz. 18:30 na torze SP 45 przy ulicy Krajewskiego 1 na wrocławskim Sępolnie będzie okazja zobaczyć najlepszych polskich zawodników speedrowerowych.

Turniej odbędzie się dzięki wręcz katorżniczej pracy prezesa klubu Szarża Wrocław Adriana Kocura. W organizacji tego turnieju wsparło go bardzo wiele osób i instytucji.

W części głównej Memoriału Kuby Kroczaka wezmą udział cztery drużyny:

Aseko Orzeł Gniezno, MS Śląsk Świętochłowice, Lwy Avia Częstochowa oraz gospodarz Memoriału zespół Szarży Wrocław.

Orzeł Gniezno i MS Śląsk Świętochłowice to obecnie najlepsze klubowe drużyny w Polsce. Oba zespoły wystąpią w finale rozgrywek CS Superligi o drużynowe mistrzostwo Polski w speedrowerze. Natomiast Lwy Avia Częstochowa są kolejną siłą w polskiej superlidze. Drużyna Lwów powalczy z Szawerem Leszno o trzecie miejsce w DMP.

Do tego ekipa wrocławskiej Szarży, która złożona jest z czołowych polskich zawodników z multimedalistą i wielokrotnym mistrzem – mistrzostw świata, mistrzostw Europy, czy też mistrzostw Polski – Marcinem Szymańskim. Ten pochodzący z Wrocławia zawodnik, zadeklarował już teraz starty w Szarzy Wrocław w przyszłym sezonie.

Składy drużyn według kolejności w programie zawodów:

Szarża Wrocław:

1. Marcin Szymański

2. Damian Natoński

3. Mateusz Pacek

4. Mateusz Ludwiczak

5. Damian Wojczyński

Orzeł Gniezno:

1. Arkadiusz Szymański

2. Mikołaj Menz

3. Michał Nowak

4. Paweł Kozłowski

5.

Śląsk Świętochłowice:

1. Igor Orłowski

2. Kamil Bielaczek

3. Kamil Niemiec

4. Kamil Bielica

5. Dawid Bas

Lwy Częstochowa:

1. Piotr Jamroszczyk

2. Tomasz Włodarczyk

3. Nikodem Mlek

4.

5.

Memoriał będzie składał się z 17 biegów.

W każdym biegu wystartuje czterech zawodników – po jednym z każdej drużyny.

Każda drużyna będzie mogła wykorzystać dwa razy rezerwę taktyczną, jeśli drużyna będzie tracić do innego zespołu minimum sześć punktów.

Siedemnasty bieg będzie wisienką na torcie całych zawodów. W biegu tym wystartują najlepsi zawodnicy z każdej drużyny, a punkty zdobyte przez poszczególnych zawodników zostaną podwojone.

Już dzisiaj wiemy, że w sobotę będzie jeden wielki ogień !

Podczas tego magicznego wieczoru, odbędzie się jeszcze jeden turniej. Będą to zawody indywidualne. Duża część zawodników biorących udział w tych zawodach indywidualnych to dawni koledzy Kuby z toru.

Poniżej przedstawiamy listę startujących zawodników:

1. Damian Wojczyński

2. Witold Strzelec

3. Michał Szmaj

4. Rafał Kurpiel

5. Piotr Spławski

6. Paweł Kokot

7. Franek Lignowski

8. Dominik Purzyc

9. vacat

10. vacat – z powodu kontuzji Marka Mutora

Pomysłodawca reaktywacji i główny organizator Memoriału Kuby Kroczaka – Adrian Kocur chciałby w szczególny sposób uczcić pamięć o Jakubie. Ok godz. 20 na torze zgaśnie światło i w tym momencie wszyscy zostaną poproszeni o zapalenie latarek w swoich telefonach. Z murawy zostaną wypuszczone w niebo balony w kształcie serca z helem .

Całość będzie nagrywana z drona.

Możemy już dziś poinformować wszystkich zainteresowanych, iż sobotni Memoriał będzie transmitowany  na żywo w Internecie.

Bezpośrednia transmisję przeprowadzi SF OSKAR. Link do transmisji: https://m.youtube.com/watch?fbclid=IwAR3zyBZtumB3IsA7AkAg9RogiW6XfXyiGTwAWbcg96psAy2hW9YAbIt54xc&feature=youtu.be&v=AaEYUqvy7cM (dostępny w sobotę od godziny 18:15).

Mimo nie najlepszych prognoz pogodowych w imieniu Organizatorów klubu Szarża Wrocław bardzo serdeczne zapraszamy wszystkich na Memoriał Jakuba Kroczaka, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, początek o godz. 18:30. O tym jak bardzo organizatorom z Adrianem Kocurem na czele, zależy na przeprowadzeniu tegorocznego Memoriału Jakuba Kroczaka niech świadczy fakt, iż tor we Wrocławiu został przykryty folią, by zabezpieczyć go przed deszczem. Taka sama folia jest stosowana do ochrony torów na żużlowych stadionach w Gorzowie, czy też Toruniu. Jest to pierwszy przypadek, w którym takie zabezpieczenie zastosowano do ochrony toru speedrowerowego.