Damian Natoński 18 listopada br. rywalizował w kadrze Polski w zmaganiach o Puchar Federacji ICSF. Zdobycz Damianka nie powala z nóg. Ale nasz zawodnik w siódmym wyścigu dnia został bardzo ostro potraktowany przez Australijczyka Ty Geertsena.

Po starcie w tym biegu na prowadzeniu, niezagrożony  jechał Mikołaj Menz. Drugi był Daniel Robb. O trzecie miejsce z Ty Geertsenem walczył Damian Natoński. Po próbie minięcia Australijczyka po zewnętrznej, na wejściu w drugi łuk drugiego okrążenia Damianek spróbował minąć Kangura od wewnątrz toru. Ten potraktował Polaka mocno barkiem. Natoński zanotował groźny upadek dodatkowo uszkadzając przednie koło swojego roweru. A tak występ Damiana Natońskiego podsumowano  w jego mediach społecznościowych:

Reprezentacja Polski 🇵🇱zajmuję dziś drugie miejsce w Pucharze Federacji i zdobywa srebrne krążki🥈. Damian Natoński dla Polski wywalczył 4 punkty w trzech startach. Niestety w drugiej odsłonie Natoński zaliczył dość groźnie wyglądający upadek co spowodowało stratę przedniego koła. Najlepsi okazali się gospodarze którzy wygrali zasłużenie. Trzeci stopień podium przypadł Wielkiej Brytanii 🇬🇧.

5. Damian Natoński (1,u/d,3)=4pkt.

Kolejne ścigania już w poniedziałek, 20 listopada gdzie Reprezentacja Polski zmierzy się w test meczu z Reprezentacją Wielkiej Brytanii.

Upadek Damiana Natońskiego:

Źródło: fb Damian Natoński Cycle Speedway Rider