To był historyczny weekend dla najmłodszych zawodników Szarży Wrocław. W finałach Indywidualnych Mistrzostw Polski Żaków, które rozegrano w niedzielę 7 września w Toruniu, młodzi Wrocławianie zdominowali rywalizację, zdobywając aż 8 medali z 12 możliwych! Czyli dwie trzecie krążków pojechało z tej imprezy do Wrocławia!

Podium dla Szarżaków!

Najmłodsze kategorie wiekowe całkowicie należały do Szarży. W U6 (dzieci do lat 6) całe podium należało do wrocławskich zawodników. Ten sam wyczyn powtórzono w U8, co oznacza, że w tych dwóch grupach wiekowych wszystkie krążki trafiły do Szarży!

Dodatkowo, w kategorii U10 młodzi wojownicy z Wrocławia zdobyli brąz, a w U12 srebro – co dało łącznie 8 medali, a zarazem najlepszy wynik w dotychczasowej historii klubu.

Sukces na skalę ogólnopolską

W czterech kategoriach Szarża wystawiła aż 16 finalistów, co stanowiło 25% całej obsady indywidualnych mistrzostw Polski żaków. Przypomnijmy, iż aby brać udział w finale należało przejść przez cztery rundy eliminacyjne w swoich okręgach. Niestety z różnych przyczyn, mimo awansu wywalczonego w turniejach eliminacyjnych, kilkoro Szaraków nie mogło wystartować w niedzielnym finale w Toruniu.– „Dokładnie rok temu w Gnieźnie zdobyliśmy 6 medali i wydawało się, że to będzie trudne do pobicia. A jednak – 365 dni później robimy coś wielkiego” – powiedział Adrian Kocur, prezes Szarży Wrocław.

W kategoriach młodzik i kadet tym razem zabrakło medali, ale zawodnicy również walczyli ambitnie i pokazali ogromny charakter. Rywalizacja w tych kategoriach wiekowych odbyła się także w niedzielę (zawody przeniesiono z soboty) na torze w Gnieźnie.

Psycholog w drużynie – siła mentalna dzieci

Wielką rolę w rozwoju Szarżaków odgrywa Marta Bolf, psycholog współpracująca z klubem. To właśnie ona prowadzi zajęcia mentalne, które pomagają dzieciom w radzeniu sobie ze stresem i emocjami. – „Dziękuję Marta za pomoc i projekt zajęć mentalnych, który wspólnie wprowadziliśmy jesienią zeszłego roku. Dzieciaki Cię kochają!” – dodał Kocur.

Najlepszy sezon w historii Szarży

Rok 2025 jest już oficjalnie najlepszym sezonem w krótkiej historii speedrowerowej Szarży Wrocław. Klub nie tylko odnosi sukcesy w Polsce, ale przede wszystkim szkoli dzieci i młodzież, które coraz mocniej pukają do drzwi krajowej czołówki.

Szczegóły niedzielnych zawodów w Gnieźnie i Toruniu przedstawimy wkrótce.