W pierwszym niedzielnym (2 lipca) meczu 11 rundy PGE Ekstraligi ZOOleszcz GKM Grudziądz podejmuje na własnym torze Cellfast Wilki Krosno.

Po ostatniej porażce na własnym torze, beniaminek PGE Ekstraligi jest w bardzo nieciekawej sytuacji. Z zaledwie czterema punktami na koncie Wilki zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Wygrana za trzy punkty każdej z walczących w Grudziądzu drużyn znacząco poprawi ich sytuację w tabeli PGE Ekstraligi. Gospodarzom pozwoli nawet myśleć o awansie do rozszerzonej fazy play – off, w której wystąpi sześć drużyn.

W obu klubach zdają sobie sprawę z powagi sytuacji i nie eksperymentowali ze składem. Postawiono na sprawdzonych zawodników. Smaczku całej rywalizacji dodaje fakt zdobycia punktu bonusowego. Gospodarze mają do odrobienia tylko osiem punktów.

Po czwartkowym meczu w Krośnie zachodziła obawa o udział dwóch podstawowych zawodników Krośnian, którzy brali udział w nieprzyjemnym karambolu w 11 wyścigu.

Jednak wątpliwości co do stanu zdrowia żużlowców uczestniczących w paskudnej kraksie rozwiano w klubowych mediach społecznościowych.

Jeszcze w piątek na facebookowym profilu Wilków Krosno poinformowano o tym, że zarówno Milik jak i Kasprzak nie mają żadnych złamań:

Vaclav Milik i Krzysztof Kasprzak są już po badaniach i prześwietleniach w krośnieńskim szpitalu. Najważniejsza informacja: całe szczęście obyło się bez żadnych złamań 😃✌️✌️💪

Tuż po upadku Vaclav uskarżał się na zawroty głowy, ale te mineły i wszystko z jego zdrowiem jest w porządku. Krzysztof ma obite lewe kolano, każdy dzień powinien działać na jego korzyść 👍👍

Dziękujemy za wczorajsze kapitalne wsparcie z trybun 👏Walczymy 👊👊

https://www.facebook.com/wilkikrosno

Zapowiadane składy:

Cellfast Wilki Krosno:
1.
Jason Doyle
2. Krzysztof Kasprzak
3. Mateusz Świdnicki
4. Vaclav Milik
5. Andrzej Lebiediew
6. Krzysztof Sadurski
7. Denis Zieliński

ZOOleszcz GKM Grudziądz:
9. Max Fricke
10. Gleb Czugunow
11. Wadim Tarsienko
12. Frederik Jakobsen
13. Nicki Pedersen
14. Kacper Łobodziński
15. Kacper Pludra

Początek meczu: niedziela 2 lipca, 16:30. Transmisja Canal + Sport 5.

Wynik pierwszego spotkania: 49:41 dla Wilków