Mamy luty, w niektórych częściach Polski za oknem leży śnieg. Ale kibice żużla już odliczają dni do rozpoczęcia rozgrywek.

A gdyby tak zorganizować mecz gwiazd Północ – Południe z udziałem najlepszych zawodników PGE Ekstraligi. W ekipie północy są zespoły z Grudziądza, Torunia, Gorzowa i Leszna, natomiast  południe to Wrocław, Ostrów, Częstochowa, Lublin.

Składy na ten mecz zostałyby dobrane na zasadzie składów w meczach ligowych. Wybór jest dosyć szeroki.

Zacznijmy drużyny od północy.

Jeśli chodzi o juniorów to wybór spośród tych drużyn mamy dosyć słaby. Najpoważniejsi kandydaci to Damian Ratajczak z Leszna i Krzysztof Lewandowski z Torunia. Również bez szans nie byłby Mateusz Bartkowiak wypożyczony do Grudziądza.

Jeśli chodzi o pozycję U-24 tutaj zdecydowanie najpoważniejszym kandydatem jest Robert Lambert z Apatora. Szansę występu miałby również Jamon Lindsey z Unii Leszno oraz Patrick Hansen z Gorzowa.

Listę polskich seniorów zdecydowanie otwiera 2 krotny Indywidualny Mistrz Świata Bartosz Zmarzlik. Poza nim największe szanse występu ma duet Apatora Patryk Dudek i Paweł Przedpełski oraz Janusz Kołodziej z Unii Leszno.

Jeśli chodzi o obcokrajowców pole manewru jest szerokie – były Mistrz Świata Nicki Pedersen z GKMu, Emil Sajfutdinov i Jack Holder z Apatora, Jason Doyle z Leszna czy Martin Vaculik z Gorzowa.

Mój skład ekipy północy:

Matteusz Bartkowiak  GKM

Damian Ratajczyk       Unia

Robert  Lambert          Apator

Bartosz Zmarzlik         Stal

Patryk   Dudek            Apator

Nicki Pedersen            GKM

Emil Sajfutdinov         Apator

Jamon Lindsey            Unia

Jak widać najliczniejszą reprezentację ma Apator (założenie było min. 1 zawodnik z klubu)

Południe:

Jeśli chodzi o juniorów to wybór jest naprawdę szeroki. Duet z Częstochowy: Świdnicki i Miśkowiak, czy Lampart z Motoru to najpoważniejsi kandydaci do udziału w tym meczu.

W U-24 są podobne kłopoty bogactwa: Daniel Bewley ze Sparty, Dominik Kubera i Maks Drabik z Motoru, Bartosz Smektała z Częstochowy.

Jeśli chodzi o seniorów z Polski to zdecydowanie nr 1 jest tu kapitan Mistrzów Polski Maciej Janowski, ale  również wymienieni wyżej Polacy z U-24, czy też Gleb Czugunov ze Sparty,.

Jeśli chodzi o obcokrajowców to mamy min. duet wrocławski Tai Woffinden i Artiom Łaguta, Chris Holder z Ostrowa, Madsen z Włókniarza czy też Mikkel Michelsen z Lublina.

Mój skład ekipy z południa:

Jakub Miśkowiak  Włókniarz

Wiktor Lampart     Motor

Daniel Bewley      Sparta

Maciej Janowski   Sparta

Bartosz Smektała   Włókniarz

Artiom  Łaguta       Sparta

Chris  Holder           Ostrów

Dominik Kubera    Motor

Najliczniej reprezentowani są Mistrzowie Polski. Jeśli chodzi o Holdera nie jest może najlepszym zawodnikiem z obcokrajowców, ale musi być choć jeden żużlowiec z Ostrowa.

Patrząc na porównanie składów – juniorzy zdecydowanie silniejsi są w ekipie z Południa, U-24 tu lekka przewaga Północy. Seniorzy z Polski – na remis,  z lekką przewagą Północy. Zagraniczni – tu bym dał remis,  również z lekkim wskazaniem Północy. Jeśli chodzi o rezerwę zdecydowanie przewaga jest po stronie Południa. A co do wyniku? Ważniejsze od tego w takim spotkaniu jest przede wszystkim dobre widowisko. Więc będzie remis :).