15 grudnia 1929 roku w Brisbane w Davies Park w stanie Queensland Australii odbyły się zawody o tytuł Indywidualnego Mistrza tego kraju. Wyścigi odbywały się na dystansie czterech okrążeń. Na torze w Davies Park złotym medalistą po raz pierwszy w karierze został Max Grosskreutz, który pokonał w biegu finałowym Alby’ego Taylora, Franka Pearce’a oraz Charlie’go Spinksa.

Wyniki decydujących wyścigów:
Półfinał 1:
I. (76 2-5s.) Grosskreutz, Spinks, Hastings (d), Arthur (u)

Półfinał 2:
II. (77 2-5s.) Taylor, Pearce, Jones, Percival

Finał:
III. (75 3-5s.) Grosskreutz, Taylor, Pearce, Spinks

Max Grosskreutz zwany też „Pasikonikiem” był, na przełomie lat 20-ych i 30-ych ubiegłego wieku, jednym z najlepszych żużlowców Australii a także Belle Vue Aces. W latach 30-ych XX w. klub z Manchesteru dominował w rozgrywkach „dirt-track” na Wyspach Brytyjskich.

Grosskreutz był znany z tego, że był dobrym konstruktorem i to właśnie on wprowadził centralne ułożenie silnika w motocyklu oraz lekką ramę. Dodatkowo Australijczyk był wierny stylowi tzw. „leg trailing” (tzn. lewa noga „ciągnęła się” po torze). Ten filigranowy zawodnik był również jednym z pomysłodawców organizacji Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu – których pierwsza edycja odbyła się w 1936 r.na Wembley w Londynie.