19 stycznia 2013 roku niepełna 17 letni Max Fricke sięgnął po swój pierwszy złoty medal Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Australii. Było to krótko po tym, jak Max Fricke podpisał swój pierwszy zawodowy kontrakt w lidze brytyjskiej w klubie Edinburgh Monarchs na starty w sezonie 2013.

Na torze Loxford Park Speedway w Kurri Kurri tego dnia Fricke był najlepszy. W wyścigu finałowym, który decydował o tytule MIMA pokonał Taylora Poole’a, Justina Sedgmena i Alexa Daviesa.

Był to, jak się okazało, pierwszy tytuł MIMA Fricke’a. W kolejnych latach w 2014 i 2015 również nie miał sobie równych w młodzieżowych mistrzostwach Australii, co sprawiło, iż trzy razy z rzędu był najlepszym zawodnikiem swego kraju w kategorii u-21. W 2016 r na torze w Gillman Speedway musiał uznać wyższość Jacka Holdera i Brady’ego Kurtze. Ale w 2017 ponownie na torze w Kurri Kurri był najlepszy.

Fricke ma więc w swoim dorobku 4 tytułu indywidualnego Mistrza Australii i jedno trzecie miejsce. Wspólnie z Leigh Adamsem jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o rozgrywki o młodzieżowe indywidualne mistrzostwo tego kraju. Będący na trzecim miejscu tej klasyfikacji Chris Holder ma „tylko” cztery złote medale MIMA.

Wyniki MIM Australii z 19 stycznia 2013 r:
1. Max Fricke
2. Taylor Poole
3. Justin Sedgmen
4. Alex Davies
5. Nick Morris
6. Cameron Heeps
7. Tyson Nelson
8. Mason Campton
9. Jake Allen
10. Todd Kurtz
11. Jack Holder
12. Brady Kurtz
13. Tyson Snow
14. Robert Medson
15. Hayden Bond
16. Ryan Douglas
Rez. Bryce Johnston