Trwają intensywne przygotowania do nowego sezonu. Do walki o drużynowe mistrzostwo Polski przygotowują się zarówno zawodnicy trenujący speedrower jak i żużlowcy.

Młodzi Spartanie mają bardzo dużo zajęć w terenie. W górach na Dolnym Śląsku jeżdżą na nartach a także na rowerach. Żużlowcy mają szczególnie intensywne treningi i w przeciwieństwie do przeciętnie pracujących najwięcej zajęć mają pod koniec tygodnia. Mateusz Panicz, młody zawodnik Sparty w tym sezonie będzie miał okazję do regularnych występów ligowych w drużynie Polonii Piła. Oprócz tego będzie bronił barw Sparty Wrocław w U24 Ekstralidze, a także w rozgrywkach młodzieżowych.

O swoich intensywnych rowerowych przygotowaniach do sezonu Mateusz napisał w mediach społecznościowych:

Piękną mamy ☀wiosnę tej zimy 😁A jeśli weekend, to spędzony tylko na jeden możliwy sposób – wspólnym mini obozie i na treningami 🚲✊

W trakcie przygotowań najeździłem się tyle na rowerze, że ciężko się będzie z nim teraz rozstać 😅Więc 🙋‍♂️Szarża Wrocław gdybyście kiedyś potrzebowali jokera, to dzwońcie 😂

Nie trzeba było długo czekać i Mateusz Panicz otrzymał zaproszenie z Szarzy Wrocław na piątkową prezentację rateli w Sali Bankietowej na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Oprócz tego zarząd Szarży dobrze wytrenowanego juniora bardzo chętnie widziałby w swoim składzie.

Cieszy fakt, iż wrocławski speedrower jest zauważany w środowisku żużlowców. Przypomnijmy, iż w ubiegłym sezonie Greg Hancock życzył zawodnikom rateli sukcesów, przy okazji wywiadu udzielanego jednej z telewizji. O całym zdarzeniu pisaliśmy w tekście Greg Hancock pozdrawia Szarżę Wrocław.

Zdjęcia: media społecznościowe Mateusza Panicza