Mateusz Pacek zawodnik Hydro-Bud Szarży Wrocław zadebiutuje dziś 11.05.br w pierwszej rundzie rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów grupy A, która odbędzie się w Tarnowie o godz. 17:00. Zawodnik Szarży wystąpi w żużlowej drużynie Cellfast Wilki Krosno.

Przypomnijmy, iż w grupie A znalazły się następujące drużyny:
Unia Tarnów,
Motor Lublin
Stal Rzeszów oraz
Wilki Krosno.

Po II rundzie DMPJ rozegranej właśnie w Tarnowie na czele grupy A jest Motor Lublin przed Stalą Rzeszów i Unią Tarnów. Wilki po pierwszym czwórmeczu nie są klasyfikowane.

Mateusz Pacek solidnie przygotowywał się również do bieżącego sezonu żużlowego. Zainwestował w sprzęt, bardzo dobrze przepracował okres zimowy.

Obecnie zawodnik rateli dysponuje dwoma kompletnymi motocyklami i z ogromną nadzieją na dobry wynik sportowy wystartuje w dzisiejszych zawodach o DMPJ w Tarnowie.

Mimo, iż Mateusz Pacek w tym roku kończy 23 lata jego udział w tym turnieju jest możliwy dzięki przepisom PZM oraz czerwonej kartce jaką uzyskał Patryk Wojdyło (Wilki Krosno) w ostatnim swoim starcie.

Otóż w Regulaminie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Artykule 809, punkt 8 możemy przeczytać:
Wyłącznie w rundach eliminacyjnych w przypadku, gdy:
– kadra klubu liczy mniej niż 4 zawodników młodzieżowych
lub
– przedstawione zostanie 9-dniowe zwolnienie lekarskie co najmniej jednego zawodnika młodzieżowego kadry klubu i na dzień zawodów klub posiada mniej niż 4 zawodników młodzieżowych zdolnych do jazdy klub musi skorzystać z instytucji gościa, a jeśli nie istnieje aktualnie możliwość jego pozyskania klub może zgłosić do zawodów DMPJ jednego zawodnika krajowego do 23 lat (tylko w sezonie 2021), biorąc pod uwagę rok urodzenia.

Zawodnikowi rateli życzymy powodzenia.

Trzymaj gaz Mateusz!

Zdjęcie autorstwa Justyny Wojczyńskiej